Марія КУЗЬМИН
На тихому спортивному заході побувала і журналістка нашого сайту. Тихий – бо цей вид спорту вимагає зосередженості, де не до розмов. Атмосфера події так надихнула, що за шашкову дошку сіла і я. Відразу потішило те, що серед учасників шкільна та студентська молодь громади та зрілі чоловіки. І, забігаючи наперед, зазначу, що захід відбувався вперше, але не востаннє, бо учасники змагань виявили бажання зустрічатися у таких турнірах.
У турнірі брали участь 18 учасників зі Старого Самбора та населених пунктів громади – Великої Лінини, Тершова, Великосілля, Волі, Торчинович, Старої Солі. Змаганння тривали впродовж двох неділь. І відбувалися вони у шаховому клубі ім. І. Добрянського при підтримці президента міського шахового клубу Романа Бучковського.
Організував цю спортивну подію відділ культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.
Перемогу за найбільшою кількістю набраних очок здобув Роман Бучковський.
Друге місце посів Роман Бандура, третє – Володимир Лешик.
Всіх переможців нагородили кубками, грамотами, медалями та цінними призами. Нагороди вручали міський голова Ігор Трухим та Тарас Зубальський, який у громаді курує питання спорту.
Також пам’ятними медалями та цінними призами нагородили і молодь. Зазначимо, наймолодшому учаснику 14 років і це Михайло Кальмук з Великої Лінини, найстаршому – 83 роки і це Степан Копчак зі Старого Самбора.
Головним суддею змагань був Анрдрій Берначик, який професійно відсудив шашковий турнір.
Всі учасники отримали багато позитивних емоцій і висловили бажання і надалі брати участь у подібних турнірах.
Голова міської ради Ігор Трухим наголосив, що йому приємно, що в громаді прагнуть мати змістовне дозвілля, тому в громаді працюють над тим, щоб люди різного віку з користю проводили свій час. Та й сам керівник територіальної громади є аматором інтелектуальних видів спорту – шахів та шашок, тому пригадавши шкільне захоплення, зіграв кілька партій у шашки з лікарем Павлом Лехом.
До слова, шашки є однією із найдавніших інтелектуальних ігор у світі. За однією з версій, історія їх виникнення сягає ще 1600 року до нашої ери. Історики вважають, що свій шлях по світу шашки почали із Стародавнього Єгипту. Шашки тренують розум і розвивають мислення, винахідливість, сприяють розвитку пам’яті, уяви та уваги, спонукають до тривалої та неослабної концентрації уваги, виховують впевненість, самостійність у прийнятті рішень, розвивають дрібну моторику рук, допомагають помічати картину на полі в цілому і динаміку зміни ситуації, а це посилює вміння прогнозувати розвиток ситуації, що допоможе бути рішучими у житті.
Ще у цій категорії
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: на Старосамбірщині завершився ІІ етап змагань
Команда старосамбірських важкоатлетів знову підкорила чемпіонат України! (Відео)
У Старосамбірській громаді розвивають інтелектуальні види спорту