24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській громаді садять «Сади Перемоги»

Поширити

У селі Страшевичі  на території навчального закладу висадили 40 фруктових дерев. Серед них яблуні, груші, сливки. Цей захід стане початком масштабнішої акції у Старосамбірській громаді «Сади Перемоги».

«Ініціатива належить голові територіальної громади Ігорю Трухиму. Ми вирішили, що для учнівської молоді це буде хорошим стимулом виховувати відповідальність, створить своєрідний освітній простір просто неба, де у неординарний спосіб будуть розвивати екологічну свідомість та відчуття гордості за рідну землю», – розповідає «ВГП» Ольга Коваль, начальниця відділу освіти Старосамбірської міської ради.

Ця подія об’єднала усю освітянську родину Страшевицької школи та місцевих людей, бо окрім висадки дерев у школі влаштували благодійний ярмарок. Юні підприємці пропонували гостям заходу різні смаколики.   Загалом, вдалося зібрати 12 тисяч 700 гривень, які передадуть для придбання квадрокоптера на потреби ЗСУ. Подія відбувалася за активної підтримки і сприяння Страшевицького старостинського округу.

«У важкий час наша шкільна молодь не стоїть осторонь проблем, пов’язаних з війною. Ми часто бачимо окремі й колективні ініціативи від учнів, де вони прагнуть долучитися до спільної української справи, пишаємося ними, заохочуємо і підтримуємо. Адже основним активом нашої держави є молодь, і приємно, що вона відповідальна і патріотична», – продовжує головна освітянка громади.

Страшевицький старостинський округ обрали не випадково. Він налічує майже 2 тисячі жителів. Сюди належать три села – Страшевичі, Созань, Кобло. І чорним крилом кожного населеного пункту торкнулася ця жорстока війна, забравши у матерів синів, у дружин- чоловіків, у дітей – татусів. Власне на фасаді Страшевицької школи встановили меморіальні дошки Героям російсько-української війни Ярославу Баршівському та Миколі Гріму.

«Пам’ять про полеглих, вдячність Героям, які на фронті – цим живемо тепер усі, цим переймаються і діти», – каже Ольга Коваль.

Цими осінніми теплими днями акцію Сади Перемоги» у Старосамбірській громаді  продовжать. Загалом, на територіях чотирьох шкіл висадять ще 120 саджанців фруктових дерев. Як і в Страшевичах, під час події школярі ярмаркуватимуть, а кошти передадуть на потреби ЗСУ.  Попередньо планують 31 жовтня акцію у Великосіллі, 1 листопада у – Біличах, 2 – у Торчиновичах, Торгановичах.

Як нам розповіли, у Старосамбірській міській раді, в інших школах фруктові дерева висаджуватимуть навесні 2024 року.

Хороша ініціатива, яка, без перебільшення, має багато плюсів. Було б добре, якби аналогічні акції запровадили й у сусідніх громадах.

Ваш Голос Прикарпаття