24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Воїн зі Старої Солі Дмитро Кудла отримав нагороду від Валерія Залужного

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Захисник України Дмитро Кудла, який проживає у Старій Солі Старосамбірської громади, отримав відзнаку – «Золотий хрест» від Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

Дмитро захищає Україну на Куп’янському напрямку у складі 202 батальйону 103 бригади Сил Територіальної Оборони. Ще до повномасштабного вторгнення він вступив до лав ТРО, бо знав підступність і підлі наміри росії не з розповідей. Служив й в АТО/ООС. Побратими називають його “Кучерявий”.

«24 лютого 2022 року я стояв у наряді, мав завершити свою зміну зранку і летіти на крилах до сім’ї. Бо ж у старшої донечки Євангеліни – день народження. Але, знаємо, росія почала повномасштабну війну. Я обдзвонив всіх рідних та близьких. Дружині Василині запропонував виїхати за кордон, вона ж у перший день заявила, що нікуди не поїде. І далі я не знав, які переді мною будуть конкретні завдання, але знав, що робитиму все, що від мене залежить, щоб захистити сім’ю, Державу», – розповідає по відеозв’язку воїн.

Він – головний сержант третьої стрілецької роти, командир взводу. За освітою – художник петриківського розпису. Каже, що цю нагороду присвячує власним донечкам Євангеліні і Мілані, бо заради їхнього вільного і успішного майбутнього воює.

«Я не йшов за нагородами. Але разом з тим відзнака мотивує і дає усвідомлення того, що йду правильним шляхом. Вірю в перемогу і роблю все, що від мене вимагає бойова ситуація», – каже захисник.

Також сили в боротьбі надає Дмитру Кудлі і пам’ять про захисників, які стали небесними.

«У людини немає нічого ціннішого за життя. А росія вбиває наших людей, скільки життів серед цивільних і військових забрано, люди не здійснили свої мрії, передчасно залишивши світ цей, своїх рідних і близьких», – продовжує з сумом.

Воїни, які під командуванням Дмитра, захоплюються його бадьорістю духу та позитивом.

«Охорона і оборона рідної землі – моє служіння. Мушу мотивувати хлопців, які за мною. Мені ж додає сили віра в Бога, любов моїх рідних і підтримка земляків», – завершує розповідь і додає, що уже завтра, 17 листопада, має отримати посилку для своїх побратимів зі смаколиками зі Старої Солі, які краяни готували разом з бібліотекаркою Вірою Козак.

За час повномасштабної війни Дмитро мав двотижневу відпустку. Дуже сумує за своїми дівчатками і прагне потрапити на День народження Міланки, перед Різдвом, на 24 грудня.

Що ж, від імені усіх краян вітаємо Дмитра з нагородою і дякуємо за те, що нас захищає.

Інформаційно:

  • Нагрудним знаком “Золотий хрест” нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних Сил України за успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій з підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.
Ваш Голос Прикарпаття