20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській громаді запроваджують електронне урядування

Поширити

Старосамбірська громада запрошує людей долучитися до урядування. Це можна буде зробити у своїх гаджетах чи комп’ютерах. Незабаром на офіційному сайті Старосамбірської міської ради стануть доступними такі сервіси: електронні звернення, петиції та консультації.

Про це під час чергового пленарного засідання сесії міської ради повідомив начальник загального відділу Юрій Леус.

«Львівщина – лідер з цифровізації в Україні, а наша громада у числі перших, хто прагне скористатися такою нагодою, щоб люди використовували інструменти для покращення життя в своїх громадах. Ми вважаємо, що це добра нагода, щоб жителі нашої громади впливали на якість життя і вносили конкретні пропозиції, що стосуються тих чи інших вулиць центру чи сіл громади. Це якісно новий рівень відкритої взаємодії з жителями Старосамбірщини», – наголосив Юрій Леус.

Електронне звернення має таку ж юридичну силу, як і письмове чи звернення при особистому візиті, воно може стосуватися будь-якого питання. І людина отримає відповідь на нього. Посадовці мають перевірити викладені у них факти і надати людині на них належні та обгрунтовані відповіді.

Також на новій платформі Старосамбірської міської територіальної громади будуть доступні сервіси для електронних петицій та електронних консультацій з громадськістю.

«Сучасний час дає сучасні можливості. І законодавець вимагає цього. Можливість запровадження інструментів електронної демократії, вважаю, корисним, як для мешканців громади, так і для нас. Адже мета спільна –  покращити рівень життя. І якщо людина конкретно і аргументовано пояснить своє бачення і буде можливість це втілити – то тільки «За»», – коментує «ВГП» голова територіальної громади Ігор Трухим.

Додамо, секретар Старосамбірської міської ради Ігор Жук та начальник загального відділу Юрій Леус минулими вихідними, 11-12 листопада, взяли участь у тренінгу «Діджиталізація органів місцевого самоврядування: підвищуємо обізнаність у сфері роботи з відкритими даними», який організувала Львівська обласна державна адміністрація спільно з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Фонду Східна Європа 10 листопада 2023 року організувала тренінг від Open Data Academy.

Захід провели з метою впровадження політики відкритих державних та муніципальних даних, поширення позитивного досвіду, успішних практик та підвищення обізнаності щодо відкритих даних, а також налагодження співпраці та взаємодії між учасниками процесу розвитку сфери відкритих даних в регіоні.

Ваш Голос Прикарпаття