21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Членкиню ОУН, зв’язкову  Лідію Тиховліз вітали з 95-літтям

Поширити

Ерудованій, освіченій, національно свідомій дівчині було 16 років, як її 26 лютого 1946 року заарештували органи НКВС. Юнка мала зв’язок із повстанцями, була зв’язковою. Воєнний трибунал присудив 10 років таборів і 5 років обмеження громадянських прав. За “прєдатєльство родіни”.  Це Лідія-Олександрівна  Джулинська. Шанована і знана у Старому Самборі пані Лідія Тиховліз. Сьогодні, 15 грудня, їй 95 років!

До оселі поважної ювілярки, окрім дружньої родини, завітали і посадовці Старосамбірської міської ради – Володимир Хітчак, керуючий справами, начальник соціального захисту населення Старосамбірської міської ради Іван Лисейко та спеціалістка Галина Лужецька. Вони привітати довгожительку  зі славним ювілеєм та подякувати за досвід і мудрість, за незламність і патріотичність, за те, що  у найважчі темні часи несла українськість. Її не зламали «сибіри», не залякали жорстокі москалі.

Це про пані Лідію Тиховліз в одному з інтерв’ю легендарний «майор Вихор» розповідав, як вона врятувала йому життя і про те, що не побоялася і понесла до церкви охрестити його сина.

Лідія Тиховліз «прєдала родіну» москальську, але у найважчих умовах відстоювала українське. Коли у 1946 році Лідію Джулинську заарештували нквесівці, то привезли спершу в тюрму «на Лонцького». Півроку мала тут доглядати дітей, які народилися в тюрмі. Не боячись суворого режиму, Лідія з іншими відважними жінками організовувала вистави для дітей.

Сибір, важкі непосильні роботи, бувало, що юна дівчина могла носити на собі до 70 кілограм вантажу чи викопати за день 10 соток картоплі – все Господь дав сили пережити.

У 1954 році Лідію звільнили як малолітню і вона переїхала до своєї матері, яка була депортована в Іркутську область. Працювала механіком швейних машин. Саме там вийшла заміж за також засудженого Євгена Тиховліза. У Сибірі народилися двійнята, доньки Олеся та Орися. У вересні 1958 року сім’я повернулась у Старий Самбір. В 1960 році народився син Олег. Звісно ж отой вирок “прєдатєль родіни” переслідував і тут. Навіть вступити до університету доньки Лідії та Євгена Тиховлізів нормально не могли, адже народжені в Сибірі.

Героїчні факти не вмістити в одній публікації, така людина – то жива легенда серед нас. Сьогодні, у день ювілею, коли з такою пошаною і вдячністю вітають ювілярку, розуміємо, бачимо, що своєю життєствердністю вона й сьогодні слугує прикладом для інших – молиться у храмі за Україну та її захисників, за своїх внуків, які у лавах ЗСУ, і запевняє, що Україна вистоїть, але для цього маємо бути єдині у прагненні перемогти одвічного ворога.

«Славна старосамбірянка, членкиня ОУН, зв’язкова  Лідія Тиховліз відзначає сьогодні поважний ювілей. Від щирого серця вітаю її з 95-літтям і щиро схиляюся перед її мудрістю, добротою, життєвою стійкістю і досвідом та вмінням долати труднощі. Бажаю родинного тепла й затишку, при доброму здоров’ї зустріти столітній ювілей. Рясних Божих благословінь! Пані Лідіє, бажаю Вам, щоб Ваше здоров’я не підводило, а настрій був тільки сонячним. Нехай Ваш подальший життєвий шлях буде легким і світлим, а всі труднощі залишаються позаду, в історії, яку Ви змогли гідно прожити й творити до сотні літ під мирним небом України!», – каже міський голова Старого Самбора Ігор Трухим. І додає, що за 2023 рік, відповідно до програми, Старосамбірська міська рада привітала 31 ювіляра, яким виповнилося 90, 95 років. До кінця року відвідають ще 4 довгожителів нашої громади.

Нагадаємо, у 2023 році у Старосамбірській громаді діє програма, яка дозволяє ювілярам 90, 95,100 років відчути увагу і повагу від громади. Представники влади не лише гарний настрій дарують привітаннями та квітами, але й матеріальну підтримку – грошовий сертифікат на суму 3 тисячі гривень.

Ваш Голос Прикарпаття