15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Страшевичах відкрили меморіальну дошку полеглому на війні Петру Ворику

Поширити

Проста школа у мальовничому передгірському селі Страшевичі. На її стіні уже три гранітні дошки. Дошки, які увіковічнюють пам’ять односельчан, учнів школи, що загинули на війні – це Ярослав Баршівський та Микола Грім. А у неділю, 25 лютого, відбулось відкриття третьої – полеглому Герою Петру Ворику.

Після недільної відправи велелюдно було на подвір’ї Страшевицької школи. Громада зібралась, аби віддати шану полеглому односельцю Петру Ворику. Його вбила росія 1 січня 2024 року. Служив у 71 окремій бригаді десантно-штурмових військ України. Останній свій бій командир кулеметного відділення прийняв під Авдіївкою.

Освячували дошку три священники ПЦУ – зі Страшевич, Созані та Кобла. Відкрили дошку батько героя Петро та син полеглого Микола.

Відтак зі щирими словами болю й жалю до громади звернувся місцевий староста Микола Ляхович. Згадала добрим словом захисника й директорка школи Марія Федчишак. Учні ж представили присутнім короткий виступ-реквієм.
Серед чисельної громади були військові та керівництво: керуючий справами апарату Старосамбірської міської ради Володимир Хітчак та начальниця відділу освіти Ольга Коваль.
«Пом’якшити гіркоту втрат може тільки наша пам’ять, розуміння і доказ того, що ця жертва була не марна. Петро загинув в ім’я життя інших, у ім’я спокою і миру на нашій землі. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю випускника нашої школи Петра Ворика який загинув при виконанні службового обов’язку в російсько-українській війні. Дякуємо усім, хто долучився до вшанування його пам’яті» – коментує «ВГП» діловодка Страшевицького старостинського округу Іванна Фарило.

Нагадаємо, Петра Ворика похоронили 7 січня, у Йорданський час, у свято Собору Івана Хрестителя. Без батька залишилось четверо дітей. Полеглому Герою назавжди 49

Ваш Голос Прикарпаття