28 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Співами, репом, музикою та віршами у Старому Самборі збирали гроші на ЗСУ (відео)

Поширити

Сьогодні, 28 лютого, у Старому Самборі просто неба відбувся «відкритий мікрофон». Неподалік вокзалу мали змогу виступити творчі люди, а всі бажаючі долучилися до збору коштів на ЗСУ.  Формат відкритого мікрофону для міста є новинкою. При його виборі надихалися львівськими вечорами музики. Вирішили збирати кошти таким чином для того, щоб будь-хто, проходячи центром, міг підтримати армію копійкою, зазначають у відділі культури, молоді, спорту та туризму, адже не всі мають змогу донатити онлайн. Всього за дві години, поки тривав захід, зібрали 15 366 гривень.

У відкритому мікрофоні взяли участь вихованці Старосамбірської школи мистецтв, заспівавши пісень, на бандурі зіграв Максим Подан, власні вірші продекламувала Ярослава Возняк.

На заході прозвучав і реп у виконанні юнака під псевдонімом Сам Продюсер, який навчається у місцевому коледжі бізнесу та права.

Власні композиції заспівав Володимир Маланяк.

Начальник Відділу культури, молоді та туризму Ігор Піхо також продемонстрував співочий талант.

На сопілці дуетом зіграли Володимир Піхо та Назар Титар.

У Старому Самборі не вперше збирають гроші на потреби армії. 

«Ідея заходу належить нашому керівникові Ігореві Піхо. Власне, такий формат використовуємо вперше, але інші благодійні заходи на підтримку ЗСУ постійно проводимо. Відколи почалася війна – працюємо, щоб допомогти хлопцям. У них завжди є потреба на пальне, колеса, дрони, запчастини. Війна триває вже два роки і, відповідно, розуміємо, що повинні підтримувати армію, щоб вона принесла довгоочікувану перемогу», – розповідає про вибір такого формату і допомогу армії головна спеціалістка відділу культури, молоді, спорту і туризму Наталя Васурчак.

Окрім того, під час події Старосамбірський історико-краєзнавчий музей показав виставку артефактів війни «Речі перемоги». Там представлені різні види озброєння: як українське, так і вороже – які бійці передають з різних ділянок фронту.  Музей активно виготовляє окопні свічки, тому йому часто передають такі речі. 

«Ми нашому юному поколінню повинні розказувати, хто наш ворог. Так як речі різних збройних протистоянь стають історичними експонатами, так само ці речі стають надбанням нашого музею. З виставкою ми часто виходимо на вулицю і кожен бажаючий може задонатити на ЗСУ», – зазначає директор Старосамбірського історико-краєзнавчого музею Назар Ящак.

Такі заходи пробуджують національно-патріотичний дух і заохочують людей допомагати армії.

Софія НОВОСЕЛЬСЬКА.

Ваш Голос Прикарпаття