25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Без батька залишились четверо дітей: у Старосамбірській громаді похоронили Героя Петра Ворика

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Разом із початком нового року до Старосамбірської громади надійшла сумна звістка. 4 січня стало відомо, що у перший день 2024 року на війні загинув Петро Ворик зі Старшевич. Життя Героя обірвалося під час виконання бойового завдання на Донеччині, під Авдіївкою. Був командиром кулеметного відділення  у 71 окремій бригаді десантно-штурмових військ України.

Сьогодні, 7 січня, до обійстя Вориків у цей святковий час чисельно спішили люди, щоб віддати шану та помолитися за світлу душу невинно убієнного Героя.

«Свята Йорданська вода сьогодні зі сльозами, в ній горе стареньких батьків, вдови, дітей. Дорога, горем опечалена родино, світ святкує, а ви плачете.  Війна забрала життя хорошої людини. Петро, як і весь український народ, боголюбимий. Коли приїжджав у відпустку приходив до храму – спішив до сповіді, причастя. І хоч мав багато планів на життя, але був свідомим, що на війні воно може будь-коли обірватися. Хотів жити, але готовий був віддати за батьківщину і нас з вами життя.  Розділяємо з родиною біль і смуток та дякуємо за жертовний подвиг Герою», – сказав на подвір’ї священник.

Відтак численна скорботна громада йшла разом з Героєм його останній шлях.  Небесний Герой свою останню земну путь долав на руках  побратимів.

Перед домовиною молодь села несла національні знамена – синьо-жовті та червоно-чорні прапори, а дівчата всипали дорогу пелюстками білих хризантем, які падали на білий сніг, наче символізували чистоту і невинну смерть хорошої людини.

У місцевому храмі піднеслася велелюдна молитва за душу загиблого воїна. З палким  словом до скорботної громади звернувся отець декан ПЦУ Іоан Білик, який біля домовини воїна висловив співчуття родині від владики Якова.

«Злобний ворог забирає цвіт нашої нації. росія воює з новонародженими дітьми, зі школярами, нищить школи, садочки, лікарні, вбиває мирних людей. Але є мужні сини України, які стають на захист держави і сміливо захищають нас, тут живущих. Воїн Петро отримає вінець вічної слави у царстві небесному. Дякуємо йому за подвиг», – промовив отець Іван.

Величезне велелюддя провело Героя до місця останнього спочинку.

«Петро за кордоном працював, повернувся на початку війни. Воює ще з березня 2022 року. Надзвичайно порядна людина, добрий господар, сім’янин. Мав четверо дітей. Його в селі всі поважали. Горе, горе…», – втирає сльози жителька села пані Марія.

Шану Герою прийшли віддати і керівництво територіальної громади.

«Невимовний біль втрати у цей різдвяний час огорнув нашу Старосамбірську громаду. У перший день Нового року росія вбила нашого земляка Петра Ворика зі Страшевич. Петро Ворик захищав Україну з самих початків повномасштабного вторгнення. Клята війна забрала його життя під Авдіївкою, містом, яке ворог прагне захопити будь-якою ціною. Авдіївка – місто, яке росія стерла з лиця землі. Авдіївка – місто, за яке боровся й наш славний земляк. У ці скорботні миті розділяємо біль втрати зі сім’єю Полеглого Героя. Щиросердечно співчуваємо батькам, дружині, дітям, сестрі. Слів замало, аби зменшити ваш біль. Світла та вічна пам’ять Герою Петру Ворику. Не пробачимо!», – висловив співчуття родині голова Старосамбірської міської ради Ігор Трухим.

Похоронили Петра Ворика з усіма військовими почестями. Дружині Ганні вручили Державний прапор, виголосивши подяку від Президента. Військові тричі просалютували. Відтак, над домовиною Небесного Героя скорботна громада виконала Державний Гімн.

Петру Ворику назавжди 49 років…

Ваш Голос Прикарпаття