18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Помститися за сина: батьки полеглого Героя Івана Макара купили fpv-дрони

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Два роки великої війни. Два роки тому, як на різні міста і села з гулом падали крилаті ракети, а відгомін  війни з Калинова добре чули й на Старосамбірщині. Два роки тому багатотисячні колони російської нечисті посунули з усіх напрямків.  Путінська росія захоплення столиці  вважала справою трьох днів.  Сили оборони України з перших хвилин вступили у бій. Сотні тисяч справжніх українців проявили волю з перших годин великої війни і поспішали стати на захист держави. Серед них і Іван Макар з Торчинович.

Іван Макар, вчитель історії Стрілківського ліцею, до військкомату пішов у перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, коли держава опинилася в небезпеці. Взяв до рук зброю.

“З першого дня, перших годин страху, паніки Іван Ігорович заявив телефоном: “Це війна, я історик, я не можу інакше, що я буду говорити дітям, коли війна закінчиться?” Це був педагог — інтелігент, інтелектуал, який мав ґрунтовні знання і безмежне бажання навчити молоде покоління мислити на підставі беззаперечних фактів, де ключовим було, що росія – це зло“, – пригадував директор навчального закладу Ярослав Циб.

Герой загинув у боях за Україну поблизу Попасної у березні 2022 року. Майже два роки  минуло, як сім’я, родина намагається жити попри нестерпний біль втрати. Не ховаються  від цього почуття. Дають собі право відчути цей біль памʼяті. Дають собі право тужити, плакати, печалитися. Але не дають собі право розчаруватися в перемозі. Перетвоюють біль на силу, а сльози на лють на ворогів.

Мати Героя, пані Оксана, десятками ящиків вже частувала чужих хлопчиків, які воюють. Бо долучається до кожної волонтерської поїздки. А батько, пан Ігор, нещодавно перерахував кошти на 5 fpv-дронів.

«Ми давно з дружиною хотіли офірувати кошти для перемоги, думали, куди перерахувати, що придбати, якій бригаді помогти. А тут побачили збір «Пімсти смерть Великих Лицарів», який організував доброволець, фронтовий  медик Андрій Бабірад. Він називає дрони «Макар». Тому однозначно вирішили, що це саме та справа, до якої долучимося», – розповідає «ВГП» Ігор Макар.

Кошти перерахували на спеціальний рахунок.

«Я навчався у сільській школі, де директором була людина, яка сформувала мій світогляд. Він зумів відкрити у своїх учнів почуття національної ідентичності. В той час країна повставала проти тиранії кучми, і він нам довів справжню історію України, історію боротьби проти одвічного ворога. Я дякую йому за науку і за те, що він дав нам зерно правди. Саме тому ми зараз тут, бʼємо ворога на Донеччині. І я впевнений, що син Ваш, пане Ігору Івановичу, був таким, як ми. «Пімсти смерть Великих Лицарів». Син Ваш Великий Лицар.  І ми знищимо за нього сотні виродків. Ми будемо знищувати їх методично, без великого галасу і масово», – каже військовий медик Андрій Бабірад, який з першого дня великої війни замість роботи в столичній клініці взяв до рук зброю.

До слова, в Андрія Бабірада, який народився і зростав у Морозовичах, постійно відкритий рахунок для придбання Безпілотних Авіаційних Комплексів. Дролучитися на помсту можете й ви.

https://send.monobank.ua/jar/9P2YLGZxeM

Кому не зручно на банку Моно, рахунок ПриватБанку тут:

4149629353090236

На головній світлині: сім’я Івана Макара – дружина Софія, синочки Матвійко і Остапчик, батьки.

Ваш Голос Прикарпаття