24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській лікарні планують робити офтальмологічні операції

Поширити

Сьогодні, 3 січня, матеріально-технічна база Старосамбірської лікарні поповнилася щілинною лампою для діагностики очного дна.

«Звучить не помпезно, проте, ця деталь дуже важлива і потрібна для офтальмології. Вартість її 98 500. І придбали ми її за програмою підтримки від Старосамбірської міської ради. На останньому пленарному засіданні 6 грудня депутати проголосували за таке рішення. Офтальмологи у поліклініці зможуть на сучасному обладнанні діагностувати очне дно. Подивитися, чи нема катаракти, глаукоми, обстежити кришталики», – розповідає виконувач обов’язків головного лікаря Володимир Корольчук.

Він також додав, що Старосамбірська лікарня підписала пакет послуг із Національною службою здоров’я «Хірургія одного дня». В лікарні планують проводити офтальмологічні операції, зокрема з видалення катаракти.

«Війна, якби це парадоксально не звучало, багато чого у нас заьрала, але й дала певні переваги. Ще восени від партнерів з Німеччини ми отримали сучасне обладнання. Правильно воно називається машина факоемульсифікації кришталиків. Це дуже добре для нашого регіону. В цьому нам посприяв депутат обласної ради Юрій Доскіч. Операції проводитимуть фахівці зі Львова, звичайно наші офтальмологи будуть присутніми», – продовжує керівник вторинної медицини.

У Старосамбірській лікарні працюють три офтальмологи – Людмила Вересович, Ольга Чаплинська, Тетяна Каспер.

«Ми працюємо на перспективу. Не стояти на місці, а вдосконалюватися. Бо це і зручність місцевим людям, це і розвиток громади, це і можливості для лікарів. Відрадно, що до цьогорічних свят наші медики не мають жодної копійки заборгованості з зарплати. Почався новий рік – почнуться і нові можливості для місцевої медицини», – оптимістично завершує коментар Володимир Корольчук.

Також очільник медицини зазначив, що наприкінці грудня лікарня отримала від Міністерства охорони здоров’я України станцію супутникового зв’язку «Starlink». Завдяки цьому обладнанню медзаклад буде постійно забезпечений Інтернетом. І до електронної системи охорони здоров’я медики зможуть вчасно і без перешкод вносити дані, матимуть можливість залишатися на зв’язку – з пацієнтами, зі швидкою медичною допомогою, з колегами. Це надзвичайно важливо у теперішній час.

Ваш Голос Прикарпаття