19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Першою на Старосамбірщині народилася дівчинка: кажуть, до перемоги

Поширити

У нашій воєнній реальності, попри звуки сирен й повітряні тривоги є місце на дуже приємні події. У нас народжуються дітки!

В новорічну ніч на світанку в подружжя Куріїв зі Стрільбич народилося дитятко. Дівчинка, вагою 3950. Її назвали Євою.

«Ми чекали її появи на світ 7 січня, на Різдво. Проте Єва вирішила інакше. На свята маємо уже всі бути вдома разом», – розповідає тато. Єва третя дитина в сім’ї. У неї є ще дві сестрички – 12-річна Анастасія, та 8-річна Іринка.

«Коли брали перейми, я не думала про дату і час. Ми здорові. Тепер вже розумію, що у донечки гарна дата народження. У нас так вийшло, що всі троє прийшли на світ в особливі дні. Одна на Дмитра, друга, коли вибирали президента. От і тепер особлива дата», – розповідає Наталя Курій.

Уже 2 січня другим у Старосамбірській лікарні народився хлопчик – Юрчиком назвуть. Це синочок лікарів Дмитра і Марти Галевич, стоматолога та керівниці Старосамбірського Центру первинної медичної допомоги. Допомагати батькам бавити братика буде семирічна сестричка Вікторія.

У цей святковий час пологове відділення Старосамбірської лікарні у традиційному святковому вбранні. Тут є прикрашена ялинка, багато вазонів. Зручний диван у коридорі та крісла. В усіх палатах ремонт. Коридори, санвузли, палати – чисті, охайні та сучасні.

Особливо вирізняється у відділенні місце духовності – на стіні ікона Пресвятої родини, унизу на столику статуї Матері Божої, ангелики, вервички.

«Кілька років тому в нас виникла ідея зробити такий духовний куточок. Наші медики, коли їздять по відпустових місцях, привозять сакральні речі спеціально сюди. Інколи самі породіллі залишають ангеликів, влітку часто квіти. Коли народжується дитятко – це дуже відповідвльно для лікарів. Ми також просимо в Господа, щоб допомагав нам у роботі. Часто, коли на родзалі є жінка – рідні тут моляться», – розповідає Орися Бонецька, завідувачка пологового відділення Старосамбірської лікарні.

За інформацією завідувачки відділення, у 2022 році у лікарні народилися 243 дитини, з них три двійні. Також 19 внутрішньопереміщених жінок, які через війну проживають у нашому краї, народжували у Старому Самборі.

Ваш Голос Прикарпаття