18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Чим жила Старосамбірська «первинка» у минулому 2023 році

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Попри складний час війни, Старосамбірський центр первинної медичної допомоги минулого року працював не те що у звичному режимі, але й залучали грантові кошти, дбали про розвиток і покращення надання послуг, налагоджували міжнародну співпрацю. І все для того, аби жителі Старосамбірщини та люди, які через війну проживають у нашій громаді, мали якісні медичні послуги. Сьогодні розповідаємо про реалізовані проєкти та програми, приємні події й оновлення.

Станом на сьогодні Старосамбірський центр первинної медичної допомоги піклується про здоров’я 19 708 жителів. Аби надання медичних послуг було максимально якісним та комфортним заклад постійно бере участь у різних проєктах, намагається оновлювати матеріально-технічну базу, реалізує програми та підвищує кваліфікацію своїх працівників.

Лише минулого року вдалось поповнити заклад 15 важливими одиницями як медобладнання, так і оргтехніки і навіть автомобілем. Для цього були залучені кошти з різних джерел. Як гуманітарну допомогу заклад отримав Автомобіль SUZUKI VITARA та два планшети. За кошти місцевого бюджету придбали електрокардіограф, комп’ютер в комплекті, насос шприцевий, апарат штучної вентиляції легень, багатофункціональний пристрій HP Laser 135а, відсмоктувач хірургічний 7Е-А (2 шт). Завдяки участі у програмі грантової підтримки медичних закладів, яку реалізовує Дитячий фонд UNICEF та Український католицький університет у співпраці з Міністерством охорони здоров’я в рамках реалізації проекту «Посилення реагування на надзвичайні ситуації шляхом розбудови потенціалу національних органів влади, місцевих громад, організацій громадянського суспільства та медичних працівників» – отримали ноутбук та холодильник. За кошти від Національної служби здоров’я наша «первинка» минулого року купила електричний котел, акумулятор та інвертор.
Щодо програм, то їх у 2023 році реалізували шість.

У рамках програми з інфекційного контролю придбали засоби для очищення і антисептики для рук.
Меблі, медичне та комп’ютерне обладнання, вироби медичного призначення для амбулаторії у Біличах придбали завдяки програмі підтримки та розвитку амбулаторії загальної практики-сімейної медицини с.Біличі.

Програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства Старосамбірської міської ради «Старосамбірський центр первинної медичної допомоги» на 2023 рік. В ході її реалізації закупили для потреб «первинки» медичні меблі, лабораторні реактиви, медикаменти, вироби медичного призначення, дезінфікуючі засоби, медичний інструментарій відповідно до табеля оснащення.

Відшкодування вартості відпущених технічних та інших засобів медичного призначення для використання особами з інвалідністю у амбулаторних і побутових умовах стало можливим завдяки програмі безкоштовного забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами. А також відшкодування вартості відпущених медикаментів пільговим категорій теж було можливим завдяки відповідній програмі міської ради.

Як і щороку, заклад реалізував і програму щодо транспортування хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз у комунальному некомерційному підприємстві Дрогобицької міської ради «Дрогобицька центральна районна лікарня».

Подією 2023 року для Старосамбірського центру первинної медичної допомоги, по праву, є відкриття амбулаторії у селі Біличі. Ця подія відбулась 12 липня. Вона стала можливою завдяки злагодженій співпраці на всіх рівнях – медиків, працьовитих біличан разом з їхнім старостою Петром Котом; головою територіальної громади Ігорем Трухимом та областю.

«Проєкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина». Будівництво закладу відбулось за кошти державного бюджету в межах впровадження заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоровʼя у сільській місцевості. Основним завданням новозбудованої амбулаторії є наближення кваліфікованої медичної допомоги первинного рівня до сільського населення, своєчасне надання невідкладної допомоги жителям об’єднаної громади, покращення якості медичних послуг та умов праці медичного персоналу. Також у цьому приміщенні розташовані й старостат і бібліотека», – розповідає директорка КНП «Старосамбірський ЦПМД» Марта Галевич.
Окрім того, у «первинці» запровадили універсально-прогресивну модель домашніх відвідувань до вагітних та родин з дітьми від народження у рамках програмної діяльності UNICEF.

Активно минулоріч співпрацювали і з Товариством Червоного Хреста України: з метою наближення та надання первинної меддопомоги були спільні виїзди мобільних бригад у віддалені населені пункти громади. Була тісною і співпраця з Львівським обласним клінічним перинатальним центром в рамках проєкту за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та координації БФ “Інститут розвитку сім’ї та дитини» , благодійного фонду «Butterfly» з метою огляду та консультації, надання акушерсько-гінекологічної допомоги мешканкам Старосамбірської громади.

Важливим та актуальним став візит групи експертів бюро всесвітньої охорони здоров’я щодо вивчення проблеми подолання поліомієліту та стану вакцинації від цього захворювання.

«Окрім щоденної роботи 2023 рік для нашого медичного закладу був насиченим на різні цікаві проєкти та щедрим на оновлення нашої бази. Ми живемо у складний час війни. Всі розуміємо ситуацію і бачимо, як стає щораз складніше. Але дякую своєму колективу за сумлінну працю та взаєморозуміння. Дякую Старосамбірській міській раді та зокрема її голові Ігорю Трухиму за постійну підтримку та працю задля розвитку первинної медицини в нашій громаді. Дякую кожному пацієнту за добрі слова та відгуки. Бо тільки спільними зусиллями, працею та взаємопідтримкою ми зможемо вистояти у такому часі. Не зупиняємось, працюємо над удосконаленням, комфортом та покращенням надання послуг» – підсумовує Марта Галевич, керівниця Старосамбірського центру первинної медичної допомоги.

Ваш Голос Прикарпаття