18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірському медзакладі лікують жінку, яка отримала опіки борщівником

Поширити

46-річна Галина з села Верхній Лужок потрапила до лікарні з опіками, які вона отримала в середу, 19 червня, напередодні Зелених свят. Жінка з чоловіком пішла прибирати на цвинтарі біля могил родичів.

Я була з чоловіком і я знала, що ця рослина небезпечна. Ми ніби й працювали обережно, мали рукавиці. Чоловік косив бензокосою, я носила. Але, як виявилося, захист був недостатній. Бачите, як виглядаю“, – показує на забинтовані ноги Галина.

Опіки в жінки з’явилися не одразу, а через 3-4 дні, спочатку як почервоніння. Потім стан погіршився, з’явилися пухирі. Галина звернулася до сімейної лікарки, яка негайно скерувала її до хірургічного відділення.

П’ятий день тут. Чистили, капали, кололи, перев’язують. Як кажуть, знайшла собі клопіт. Дякувати Богу і медикам, що рухаюся до видужання“, – розповідає жінка.

Пацієнтка поступила до нас з глибокими опіковими ранами верхніх і нижніх кінцівок. Площа опіків складала 15 відсотків тіла. Загалом, опіки від борщівника лікуються важко, гояться довго, – розповідає завідувач хірургічним відділенням Роман Селецький.

Цей випадок – чергове нагадування про те, що борщівник Сосно́вського – це небезпечна рослина, контакт з якою може призвести до серйозних опіків.

Будьте обережні!

  • Уникайте контакту з борщівником. Не чіпайте його голими руками, не сидіть і не лягайте біля нього, не рвіть його квіти.
  • Захищайте шкіру. Під час роботи в місцях, де росте борщівник, одягайте закритий одяг, рукавиці та головний убор.
  • При перших ознаках опіку промийте уражене місце великою кількістю води з милом, зверніться до лікаря. Не ігноруйте небезпеку!

«Загалом, літо має свої небезпеки. Минулого тижня, ми пролікували дитину, яку на власному подвір’ї вкусила змія, а також жінку, яка була на полі“, – продовжує Роман Селецький.

Тож здорові будьте і насолоджуйтеся літом! І пам’ятайте, що береженого Бог береже.

Ваш Голос Прикарпаття