25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У селі Воля прощаються з 92-річним політв’язнем Петром Куснем

Поширити

Учора, 5 травня, на 92 році життя відійшов у засвіти наш славний земляк, житель села Воля Петро Кусень – колишній політв’язень, ветеран Української Повстанської Армії, найстарший учасник Євромайдану, активіст та націоналіст. До останнього вболівав за Україну. Важко переживав втрату кожного полеглого героя в сьогоднішній війні. Адже колись і сам боровся за рідну землю й багато пережив. Й, мабуть, не міг подумати, що в час незалежності Україна вкотре гинутимуть від московської зброї наші патріоти, захищаючи рідну державу.

До лав УПА Петро КусеньПетро Кусень вступив у віці 18 років. За його плечима – своя війна, своя боротьба, свої сибіри, поневіряння та незламність.

Навіть у поважному віці, у 90, пан Петро був активним, брав участь у всіх патріотичних районних заходах. Аналізував політичні та суспільні події в державі. захоплювався патріотизмом героїв Майдану та Героїв війни з одвічним ворогом на східних теренах нашої держави. Багато хто з жителів Старосамбірщини пригадає, мудрого сивочолого дідуся, який на кожному заході тримав червоно-чорний стяг.

Пригадуємо, якось після одного заходу, 14 жовтня, Петро Кусень промовив, що найбільше його болить, що й тепер є серед нас такі люди, котрі вважають себе українцями, а самі “дихають більшовизмом”.

Вічна та світла пам’ять! Похорон відбудеться сьогодні, 6 травня, о 16 годині, у його рідному селі Воля.

Співчуття з приводу смерті політв’язня висловив на своїй офіційній сторінці уФесбуці міський голова Старого Самбора Ігор Трухим:

“У ці дні в скорботі наша Старосамбірська громада. Вчора ми втратили славного та поважного земляка. Відійшов у вічність Петро Кусень. Пан Петро – ветеран Української Повстанської Армії, політв’язень. За його плечима – боротьба за нашу незалежність. До останнього – з Україною в серці. У нашій пам’яті Петро Кусень назавжди залишиться для нас прикладом справжнього українця та патріота.Вічна та світла пам’ять!”

Ваш Голос Прикарпаття