24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Страшевицька школа увіковічнила меморіальною дошкою пам’ять ще одного свого випускника

Поширити

Сьогодні, 14 жовтня, у величне свято Покрови Пресвятої Богородиці, коли в Україні святкують день Захисників і Захисниць, шану Миколі Гріму, полеглому Герою російсько-української війни по-особливому висловили у Страшевичах.  Тут, на фасаді школи, в якій він навчався, встановили меморіальну дошку.

На цю неординарну подію зібралася громадськість села, керівництво старостинського округу та громади, військові.

Отці Іван Циквас та Петро Пазак відслужили поминальну відправу, а право відкрити меморіальну дошку, знявши з неї білу тканину, надали дружині Марії та батьку Петру.

Зі словом до присутніх звернулися місцевий староста Микола Ляхович, секретар Старосамбірської міської ради Ігор Жук, військові, керівництво навчального закладу.

У їхніх словах звучала вдячність родині та повага, а ще світлі спомини про полеглого Героя, який так рано завершив життєву мандрівку.

Учні місцевої школи представили змістовну композицію.

«Миколі було лише 30 років. Коли отримав повістку, не було жодних заперечень – пішов боронити Україну. Служив у 24 ОМБ, був старшим солдатом-кулеметником. Під час мінометного і артилерійського обстрілу та авіаударів отримав поранення несумісні з життям. 17 вересня повернувся додому. Востаннє. Пам’ятатимемо завжди», – розповідає Іванна Фарило, діловод Страшевицького старостинського округу.

Додамо, що у Страшевичах з часу повномасштабного вторгнення похоронили двох Героїв. За Україну загинув і Ярослав Баршівський. 27 вересня на фасаді цієї ж школи йому також встановили меморіальну дошку.

Ваш Голос Прикарпаття