21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Страшевичах встановили меморіальну дошку полеглому Герою Ярославу Баршівському

Поширити

Сьогодні, 27 вересня, на фасаді Страшевицької школи встановили меморіальну дошку полеглому в російсько-українській війні Герою Ярославу  Баршівському. Молоде життя чоловіка обірвалося у липні 2022 року поблизу населеного пункту Спірне, що на Донеччині. 40-річний Герой був водієм-електриком медичного пункту та потрапивши  під артилерійський обстріл, отримав осколкові поранення, несумісні з життям.

У храмовий празник – Воздвиження Чесного хреста – священники разом з отцем деканом ПЦУ Іоаном Біликом, усією парафіяльною спільнотою, владою та військовими процесійною ходою вирушили на шкільне подвір’я.

Право відкрити дошку, знявши білу тканину з меморіальної дошки,  надали Артему, сину полеглого Героя, який навчається в школі, та брату Роману, який у складі ЗСУ також захищає Україну. Опісля священнослужителі помолилися разом з присутніми та освятили дошку.

Зі словом до чисельно присутніх людей зверталися голова Старосамбірської територіальної громади Ігор Трухим, місцевий староста Микола Ляхович, військові.

У їхніх виступах звучала вдячність родині за Героя, який відважно й хоробро боронив Україну, наголошуючи, що завдяки Яролславу, завдяки тим хлопцям, які перебували і зараз перебувають у ЗСУ, ми з вами можемо жити спокійним життям тут, далеко від лінії фронту.

Місцеві учні представили присутнім змістовну літературно-музичну композицію.

«У Страшевицькій школі навчався ще один Герой з Созані – Микола Грім. Його також вбила росія, похоронили 17 вересня. Миколі було лише 30. Як мине 40 днів, на цій школі буде встановлена ще одна меморіальна дошка. Пам’ять, вдячність і сумлінна праця во ім’я України, мабуть, те, чого би хотіли від нас Герої, які загинули за нашу державу», – каже Ольга Коваль, начальниця гуманітарного відділу Старосамбірської міської ради.  

Ваш Голос Прикарпаття