24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Під час благодійної вистави у Стрільбичах школярі зібрали 17 тисяч гривень на ЗСУ

Поширити

Навчати – це покликання вчительки української мови та літератури Любові Стецик. Патріотичною вчителька була завжди. Далеко ще до війни казала дітям в школі, що потрібно спілкуватися чистою українською мовою, «не щьокати», а казати «що».  Любов Степанівна понад 40 років вчителює у Стрільбичах, завжди гуртує дітей, організовуючи різні вистави. Ось і 15 січня відбулася чергова, 24 вистава. Акторами стали учні 10 класу Стрільбицької загальноосвітньої школи.

Твір-вистава Михайла Старицького «Різдвяна ніч» зібрала повний сільський клуб людей і була благодійною. Кожен бажаючий міг долучитися до збору коштів для ЗСУ.

Захід розпочався з проникливих віршів дітей. Опісля керівник вистави Любов Стецик звернулася до усіх присутніх, нагадавши, що колись за українську мову карали. Також зазначила завдяки кому ми маємо можливість святкувати та дивитися цю виставу. Нас мотивують слова наших бійців: «Ворог лютує тому, що старіє». А ми маємо відважних бійців, незламний народ, тому вистоїмо.

Люди зі захопленням дивилися виставу. І сміялися, і колядували, і плакали. Діти у виставі майстерно передали дух українських традицій та показали, що для українців немає нічого неможливого.

На завершення вистави з подячним словом виступив староста Стрільбич Роман Пецькович. Він вручив пані Стецик квіти та подяку  за багаторічну, сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва на теренах Старосамбірської територіальної громади від начальника відділу, культури, молоді, спорту та туризму Ігоря Піхо.

Любов Степанівна ж подякувала усім присутнім та передала зібрані кошти, а це 17 тисяч гривень, місцевому волонтерові Романові Гриньку.

Роман Гринько постійно возить різні смаколики, які готують Стрільбичани, хлопцям на передову. Пан Роман також звернувся до односельчан зі словами вдячності та вручив подяку громаді  села Стрільбичі за постійну допомогу війську. Подяка від  добровольчого батальйону «Карпатська Січ».

Люди стоячи аплодували і на завершення заколядували «Нова радість стала». «Цілуйте, ви усіх цілували, а мене ще ні», – посміхаючить, сказав школяр Іван Паплик, додавши, що Любов Степанівна це найкраща вчителька.

Тетяна ФЕТИЧ.

Фото: Микола Токар.

Ваш Голос Прикарпаття