17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Торгановицькі школярі ознайомилися з виставкою «Речі Перемоги»

Поширити

Учнівський та педагогічний колектив Торгановицької гімназії впродовж трьох днів мали можливість ознайомитися з виставкою Старосамбірського історико-краєзнавчого музею «Речі Перемоги», яку 20 лютого тут презентували волонтер Юрій Качалуп та директор історико-краєзнавчого музею Назар Ящак.

Від літа 2022 року воїни та волонтери привозять зі зони бойових дій предмети, які наші вояки здобули або в бою з москалями або використовують їх для їх безпосереднього знищення.

Коротка презентація на великій перерві від директора Назара Ящака, розповідь волонтера, який неодноразово побував на передовій викликали неабияке зацікавлення в освітянської спільноти Торганович. Експонати, що належать до виставки присутні могли порозглядати, взяти в руки, задати запитання гостям, зробити світлину чи зняти відео. А питань у допитливих дітлахів було замало.

До експонатів виставки належать частини від реактивних снарядів «Ураган», «Град»; Тубус від переносного зенітно-ракетного комплексу «Стріла 2»; гільзи від самохідної гармати «Піон», від гаубиці 152 мм; трофейна форма окупантів; сухпайки (Канада, Британія, Україна, росія ); шеврони окупантів, агітаційні листівки, нотатки окупантів, аптечка та інші речі з цієї жорсткої, підлої і цинічної війни.

Повномасштабна війна триває не лише на полі бою, ця війна проти мирного населення, ця війна проти дітей. Ворог скеровує ракети на школи, садочки, вищі навчальні заклади. І у цій війні проти росії воює і весь український народ, в тому числі діти. Зокрема, того дня торгановицькі діти після чергової ракетної загрози вийшли з укриття і продовжили навчальний процес. Послухали з зацікавленням презентацію виставки і знову побігли на урок.

А поміж навчальним процесом діти разом з вчителями, батьками печуть смаколики для військових, пишуть листи, виготовляють окопні свічки.

«У нас навчається 86 дітей. 12 батьків наших учнів та вихованців, були мобілізовані й проходять службу у військових частинах по цілій Україні. Ми не раз формуємо передачі для фронту, долучаємося до різних акцій, зокрема «Смілива гривня», «Квіти Перемоги». Воюють і чоловіки наших працівників, – розповідає директорка гімназії Олена Качалуп.

Зокрема, у бригаді «Едельвейс» 10 ОГЩБ служить Андрій Фабін.

Повернувшись з чергової волонтерської поїздки повернувся Юрій Качалуп, розповів, що коли побачив на чільному місці у цій бригаді прапор від Торгановицької школи, то позитивні емоції годі описати словами.

Ми попросили розповісти історію цього прапора.

«Ще в серпні ми формували посилку для воїнів. Діти із педагогом Надією Савіцькою підписували прапор, передали через громадську організацію «Опір-Самбрір, тоді й звіт від військових отримали. А коли Юрій розповів, що для військових дитяча енергетика має дуже велику вагу, ще більше розуміємо, що дитяча «зброя» важлива для підняття бойового духу. Бо за спинами воїнів Збройних Сил України ми почуваємося в безпеці. У цій війні ми всі змінилися, а наші діти подорослішали на роки», – каже Олена Качалуп.

Ваш Голос Прикарпаття