18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Десантник Василь Яким свій 30-й День народження зустрів на гарячій Луганщині (+відео)

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Свої іменини та ювілейний 30-й День народження крутий військовий Василь Яким зі Страшевич святкував на одному з найгарячіших напрямків східного фронту. Його День народження цьогоріч це черговий день у російсько-українській війні. Як кажуть у офіційних зведеннях – 326 доба героїчного протистояння. Це не застілля, гучний сміх веселої компанії й веселощі. Це, як і в попередні дні, постійна важка боротьба.

На сторінці Василя Якима у Фейсбук бачимо допис про те, що боятися потрібно не смерті, а порожнього життя. І, власне, сьогодні життя героя цієї публікації наповнене сенсом і змістом.  Його історію ми розповідали вам не так давно, коли до нагород Василя додалася – «За мужність» ІІІ ступеня. А вчора, якраз у День народження захисника, натрапили в соцмережах на сюжет від телеканалу 1+1 для «Єдиних новин». Сюжет про те, як львівські десантники гонять ворога на Луганщині.

Воїни мають на озброєнні круті гармати. Такі ж, як королівське військо Британії. Восени Василь Яким зі своїми побратимами їздили в Англію на спеціальні навчання.

Тоді хлопець жартував, що коли повернеться, нехай москалі ховаються. Нещодавно відбулися другі навчання. Уже в Україні. Відтак, зараз львівські десантники практично безперервно працюють над звільненням міста Кремінна.

«Цілими днями на ногах. Спимо по 2-3 години на добу. Але це нічого, у нас потужна мотивація. Дає сили ненависть до русні та бажання перемоги. Дякувати Богу, ми працюємо ефективно. Роботи ще дуже багато, але все буде Україна», – каже воїн Василь.

У сюжеті командир Яким говорить, що у порівнянні з часом АТО, українська армія дуже піднялась. Розвинулась, зокрема й технологічно, та виходить на стандарти НАТО.

Василь Яким – командир одного з підрозділів славної львівської 80 окремої десантно-штурмової бригади. Позивний «Хмара». Воював у АТО. В час повномасштабного вторгнення росії повернувся з-за кордону, аби разом із побратимами давати відсіч окупантам.

У Страшевичах Василя знають, як доброго, спокійного та виваженого. У мирному житті хлопець займається вирощуванням рослин, любить подорожувати, смачно готує. Сьогодні воїн не ставить собі якихось захмарних цілей. Мета одна – вигнати ворога за рубежі нашої країни, здобути перемогу й відроджувати нескорену Україну.

Ваш Голос Прикарпаття