24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Дружина полеглого стрільбичанина просить присвоїти її чоловіку звання Героя України (посмертно)

Поширити

Звання Героя України (посмертно) просить присвоїти військовослужбовцю ЗСУ Олександру Бойку жителька села Стрільбичі Леся Бойко, дружина  полеглого Героя. Відповідну петицію вона зареєструвала на сайті Президента України.

«Прошу Вас присвоїти звання Героя України посмертно загиблому військовому солдату 77 аеромобільної бригади ДШВ Бойко Олександру Павловичу, який загинув 19.01.2023р.на нульовій позиції, захищаючи Україну в бойових діях міста Соледар», – йдеться у тексті.

Олександр отримав повістку і пішов захищати державу в листопаді 2022 року. 13 січня 2023 року, виконуючи бойові завдання під Соледаром, загинув. Йому назавжди 41…

«Цими днями минає рік, як ми востаннє розмовляли з ним. 11 січня він зателефонував. Не приховував, що ситуація дуже важка, сказав, що там пекло і, що не відомо, коли ще зможе зателефонувати. Сказав, що любить сильно мене і дітей. Все. Це була остання розмова…. Все…», – з болем пригадує дружина Леся.

Далі були тривалі пошуки. Важко було довести факт смерті. Через волонтерів вдалося з’ясувати, що тіло перебуває у столичному морзі, їздила на опізнання. 19 лютого Героя хоронили в Стрільбичах.

«Минає рік, як ми без нього живемо. Важко. Нестерпно важко. Цей рік, як в безпамятстві. Він для мене був дуже надійним плечем. Він був єдиним, на кого я могла розраховувати. Важко жити далі», – зі сльозами розповідає Леся Бойко.

Жінка не має батьків, чоловік для неї був всесвітом.  

У Стрільбичах розповідають, що Олександр був хорошою, працьовитою людиною та дбайливим батьком. Родом із Закарпаття. Разом із дружиною Лесею виховували двох синочків: 18-річного Івана та 7-річного Назара.  Полеглий Герой, дуже любив синів, меншого щодня відводив на шкільний автобус.  Молодший син Назарко, на початку постійно питав: «Де татко?», старший Іван відповідав: «Його вбила росія». Тепер менший часто бавиться в хаті пістолетом і говорить, що воює з росією.

«Як? Як жити далі?..», –  з жалем зітхає Леся.

Наразі петиція отримала 2632 голос із 25 тисяч необхідних для розгляду. Підписати звернення можна тут.

Світлини: Тетяна Фетич

Ваш Голос Прикарпаття