21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Володимир Івасів отримав нагороду «Хрест Військова честь»

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Чергову відзнаку наприкінці 2023 року отримав підполковник Збройних Сил України, наш краянин Володимир Івасів. «Хрест Військова честь» поповнив його колекцію нагород. Як і за кожною попередньою, за цією дуже інтенсивне, небезпечне життя на війні і дуже виважені рішення, дії накази військового.

Володимиру ще не має й 30, а за його плечима війна, практично з самих початків. Після 9 класу Добромильської школи юнак вступив у Львівський військовий ліцей ім. Героїв Крут, де освоїв первинні навички військової служби. Далі була Національна академія сухопутних військ. Спеціальність, яку обрав, – управління артилерійських підрозділів.

«У цей час ще не було війни. Служба в армії була непрестижною. Але про це мало хто думає у 16 років. Була лише мрія і все, – каже Володимир. – Ми завжди вивчали противника теоретично, але ніхто й подумати не міг, що може розпочатися війна», – розповідав.

…А вона почалася і Володимир – один з багатьох наших краян, хто гонить ворога з нашої української хати.

Володимира та його одногрупників випустили по прискореному курсу. І відразу скерували у так звану точку М (Маріуполь). За браком кадрів за 2 тижні він став командиром артилерійської батареї і з новим складом почав виконувати завдання першої ротації, а саме до 2018 року. Тоді за два роки він мав лише місяць відпустки.

Повномасштабна війна застала його в Одесі. Боронив це славне місто. Також його підрозділ був у числі тих, хто гнав ворога з Херсонщини, боронив Україну на Донеччині. За час повномасштабного вторгнення за кордоном підвищує і свою військову вправність, а в Україні навчає, як кажуть новобранців. Фази війни міняються, а у Володимира Івасів незмінне твердження закінчення війни:

«Рано чи пізно усі диктатори програють. Вистоїмо! Розхвалена армія хотіла Україну взяти за три дні. Світ взяв п’ятиденну паузу. А Україна показала, що не окраїна, а найволелюбніша нація. У ворога просто не буде шансів. Бо якщо ми зі старою зброєю не лише змогли їх втримати, а й просуватись, то тепер справа часу. І найцінніше, що у цій війні, в котрій ми нарешті поставимо хрест на росії, воює народ і армія», – розмірковує Володимир Івасів. Дякуємо йому за захист!

Довідково: нагороду «Хрест Військова честь» вручають за значний особистий внесок у розвиток сектору національної безпеки і оборони; розбудову Збройних Сил України; становлення і підвищення бойового потенціалу видів, родів військ ЗСУ, їх реформування до стандартів НАТО.

Ваш Голос Прикарпаття