25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Втретє уродини на фронті: Василь Калинич позивний «Фартовий» сприймає як бережений Богом

Поширити

Василь Калинич зі села Головецька свою молодість віддає святій справі – боронити нас і Україну. Ледь не чверть свого молодого віку воює.  Служив на Донеччині під час АТО ООС. Повернувшись, деякий час служив прикордонником на заставі у селі Мшанець. Відтак вирішив їхати на заробітки до Польщі. І ця поїздка мала відбутися того зловіщого 24 лютого 2022 року. Доїхав до Дрогобича… День-два поспостерігав за ситуацією і зрозумів, що він потрібен Україні як воїн. Пішов на військкомат. Бо знав, що має бути там. На третій день великої війни уже поїхав на фронт.

Його військові звитяги почалися з 63 окремої механізованої бригади, де побратими його позивний «Баз» змінили на  «Фартовий». Бо з першого ж свого бойового пострілу Василь знищив рашистську машину 2с19.

З того часу мінялися бригади, мінялися воєнні завдання, мінялися напрямки, спершу служив на Запорізькому, тепер на Донецькому, але не мінялася військова відповідальність Василя. Він з такою ж завзятістю нищить ворога. А позивний «Фартовий» розцінює, як бережений Богом.

«На війні кожен не раз і не два-десять потрапляє в небезпечні ситуації. Але Господь береже брата, двічі було, що в певних завданнях поранив ногу та руку…Дуже переживаємо за нього. А він завжди заспокоює нас. Каже, що все буде добре», – розповідає брат Іван.

Сьогодні, 8 червня, Василь Калинич відзначає день народження. Йому 26 і втретє уродини на війні. Палкі вітання адресують йому мама, тато і брат.

Обіймаємо словами вдячності воїна й усі ми, бо розуміємо завдяки кому маємо сонячні ранки і спокійні ночі тут, в тилу. Розуміємо цінність нашої волі. Знаємо, що серед усіх мужніх воїнів є і наш земляк Василь Калинич, хлопець, якому змалечку привили правильні цінності. 

Він прислуговував у церкві, був сумлінним у школі, особливо вирізнявся успіхами в спорті, відтак грав у сільській команді з футболу, волейболу, тенісу. А ще був працьовитим змалечку. Поки мама була на роботі (а працювала листоношею), він зі старшим братом усю роботу старалися переробити, щоб її, втомлену, потішити. Дякуємо, хоробрий воїне Василю! І, як і ти, віримо, що все буде добре!  А сьогодні, у день твоїх уродин шлемо вітання. З днем народження!  Сьогодні тобі виповнюється 26 років, і ти зустрічаєш це свято в найскладніших обставинах. Ти мужньо борониш нашу землю, ризикуючи своїм життям.

Це вже твій третій день народження, який ти змушений провести у цій жахливій війні. Ми всі знаємо, як тобі важко, але ти не здаєшся, ти стоїш на варті нашого спокою.

Мама і тато хочуть сказати, що ти наша гордість, наша опора, наша надія. Ми безмежно тебе любимо і чекаємо з нетерпінням додому.

Твій брат Іван пишається тобою і вірить у твою перемогу, для настання якої і сам дуже багато робить волонтерських справ.

До наших вітань приєднуються всі твої земляки: люди, які знають і не знають тебе, всі  дякують тобі за відвагу і самовідданість. Ти – справжній захисник нації.

Бажаємо тобі міцного здоров’я, незламної сили духу, мужності і стійкості. Нехай тебе завжди береже Всевишній, а поруч буде ангел-хранитель.

Скорішого повернення додому з перемогою!

Ваш Голос Прикарпаття