24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«Вночі плакала і товкла ніжками»: у п’ятирічної Яринки Дуб зі Стрілок виявили пухлину хребта

Поширити

У родині Руслана та Марії Дуб зі Стрілок  біда. У їхньої п’ятирічної донечки Яринки саркома Юінга. Це злоякісна пухлина, яка вражає кістки. На шлях боротьби з хворобою родина стала недавно.

Яринка зростала 5 щасливих рочків, як і всі діти, яких люблять. Життєрадісна, щира, не по віку мудра й допитлива. Інколи такі непрості життєві речі говорила, що батьки дивувалися, звідки в неї такі погляди. Бавилася, малювала, відвідувала дошкільну групу в середній школі Стрілок. Ще у грудні, очікуючи свят, все було, як і в усіх сім’ях. А далі – як в сценарії страшного фільму. Конультації в лікарів, УЗД, ренгтени… Вирок – пухлина. Операція, надія на те, що не злоякісна. Та, ні. На жаль, доля поставила сім’ю перед дуже складними випробуваннями.

«Два тижні перед Різдвяними святами моя дитина почала жалітися на спинку. Вночі вона дуже плакала і товкла ніжками. Ми звернулися до нашої сімейної в Стрілках. Вона сказала, що ймовірно, це глисти. Робили УЗД. У Старому Самборі за другим разом виявили глисти.  Ще також робили рентген на спинку, нічого не було. Накупили тих медикаментів від глистів, три дні подавали. Але  я бачила, що донечці щораз важче стає триматися на ніжках. На саме Різдво зранку ми поїхали в Самбір, викликали дитячого невролога, вона оглянула і сказала негайно їхати до Львова. Швидкою приїхали, зробили КТ, а там пухлина на хребті», – розповідає Марія, мама Яринки.

Реанімація, нейрохірургія, операція…

«Пухлина повністю перетиснула спинний мозок і як наслідок параліч ніжок. Гістологія показала, що саркома. Нас чекає складний шлях, лікування триватиме щонайменше рік. Про все ще навіть лікарі не розповіли. І про конкретну суму ще не йдеться. Але, знаємо, що тільки Господь Бог, лікарі та добрі люди є нашими помічниками на тому складному шляху. Яринка після операції мала би рухати вже ніжками, але вона цього не робить. Нам буде потрібна ще й тривала реабілітація», – з сумом продовжує мама дівчинки.

Яринка – єдина донечка в сім’ї. Батьки в розпачі. Мама не може знаходити відповіді на запитання донечки: “Мамо,  для чого нам хімія?”, “Мамо, чому зі мною таке сталося?”, “Мамо, коли я буду здорова?”…

«Я змалечку називаю її принцесою. У неї густе і довге волосся. Дуже любить робити зачіски. Серце розривається на шматочки від тої страшної дійсності»,  – каже Марія.

…Життя буває непередбачуване. Інколи Господь радість змінює на сум, а сум на радість. У житейському морі часом доводиться плавати у бурхливих хвилях. Але Господня рука і плече ближнього дозволяють вибратися на спокійний берег. Дитяча онкологія сьогодні одна з гострих проблем сучасного світу. Молімось за здоров’я Яринки, за силу і витривалість батьків, підтримаймо матеріально, дорога кожна гривня. Пам’ятаймо, що блаженніше давати ніж приймати.

Реквізити для допомоги:

Дуб Марія Василівна (мама – Ощад) – 5167803210025347

Дуб Руслан Миколайович (тато- Приват) – 5168745118942892.

Ваш Голос Прикарпаття