25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Святий Миколай був щедрим: кого обдарував у Старосамбірській громаді

Поширити

39 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування є у Старосамбірській громаді. Щороку для них Старосамбірська спільнота УГКЦ, служба у справах дітей та Союз Українок влаштовують теплу і по-домашньому затишну зустріч. Ось і цьогоріч, у передсвятковий час, як звично, у храмі Св. Миколая, отець-декан Михайло Николин відсулжив молебень за здоров’я дітей та їхніх опікунів.

Відтак, уже за усталеною традицією, у парафіяльній світлиці діти за гостинним столом спілкувалися зі священниками – отцем Юрієм Бойчуком та Михайлом Николином та між собою. Серед них і внутрішньо переміщені діти, яких з дому вигнала війна. Побачили юні жителі громади і дорослих, яким не байдужа їхня доля – серед посадовців був присутнім керуючий справами Старосамбірської міської ради Володимир Хітчак, працівники служби у справах дітей Олена Крупа та Роман Микуляк і союзянка Марія Красник. Як і годиться, до діток завітав Чудотворець. А помагали йому спакувати торбину в Старосамбірській міській раді та у міському осередку Союзу Українок.

«Діточки, «Отче наш», і «Богородице Діво» – ті молитви, які ви всі знаєте. Знайте, що Батько і Матінка з небес – Господь і Діва Марія – завжди тубуватимуться про вас», – сказав після Молебеню у храмі священник, а в дитячих очах видно було не по віку багато мудрості. Бо на їх долю випали нелегкі випробування. Та є серед нас люди, які, подібно Святому Миколаю, творять добро для інших.

86 продуктових наборів одиноким жителям Старосамбірської громади, яким виповнилося 70 і більше років, роздали у передмиколаївські дні працівники соціального захисту населення Старосамбірської міської ради.

«Це була ініціатива голови територіальної громади Ігоря Трухима. Ми об’їздили усі населені пункти громади, де живуть одинокі люди. Бували й подружжя літнього віку, в яких немає дітей. Знаєте, реакція людей була дуже позитивною. Хтось від емоцій розплакався, хтось просив передати іншим, хтось питав, чи треба за це платити. Звісно, продуктовий набір добре, але ми бачили, як таких людей гріє увага і повага», – ділиться враженнями працівниця соціального захисту Галина Лужецька.

Додамо, що в 2023 році Святий Миколай у Старосамбірській громаді був особливо щедрим.

Ще у його полі зору були і діти полеглих Героїв. А таких у громаді 14. Окрім солодощів на подарунки для них передбачили по тисячі гривень з міського бюджету. Подарунки купували за віком і потребою.

Ну, і звісно, Святого Миколая чекають усі. Тому у мистецькій школі діяла резиденція Святого Миколая, куди з батьками проходили діточки. Ніхто не залишився без подаруночка. А спакувати торбину Святому допомагали багато щирих людей.

Резенденція Святого Миколая – це сотні посмішок діточкам у такий нелегкий час. А приємні і позитивні емоції дітей – це те, заради чого варто жити, творити і будувати майбутнє. Дякуємо помічникам Святого Миколая, які відгукнулися на ініціативу і підтримали її. А саме: міському голові  Ігорю Трухиму, підприємцям Дмитру Жукевичу, Ігорю Низкогузу, Павлу Гаргаю та меценату Володимиру Деркачу. Тож нехай добро їм добром воздасться!“, – каже Ігоро Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

Ваш Голос Прикарпаття