25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На прощі в Українській Кальварії молитимуться за всіх воїнів наших і переможний мир

Поширити

Двадцять четвертий раз до Губич поспішатимуть сотні молільників. Будуть поспішати, щоб розказати Матінці Божій про своє горе, щоб знайти полегшу для своєї душі, щоб подякувати за отримані ласки. Щорічно у другу неділю серпня тут відбувається прадавня проща Галичини – Українська Кальварія.

«Цього року проща є дуже особливою тим, що заносимо щирі молитви з проханням до Господа Бога і Пресвятої Богородиці в часі Голгофи, яку переживає наш український народ великої і жорстокої війни. Будемо щиро просити Господа Бога, за посередництвом Пресвятої Богородиці Кальварійської, за всіх воїнів наших, які жертвуючи своїм життям, захищають нас від ворога. Нехай Богородиця зцілить рани нашого страждаючого народу, дітей, матерів, батьків, дружин, щоб “подала ліки на наші болі”, щоб настав переможний мир», –  розповідає «ВГП» отець Павло Гачан.

Священник нагадав історію Кальварії, яка передає, що сто років тому, у 1923 році, до цього святого місця прибуло майже 100 тисяч паломників з різних сторін українських поселень і 42 священники. Очолив молитву, на сьогоднішній день блаженний нашої церкви, владика Йосафат Коциловський, коли відбувся 300-літній Ювілей мученицької смерті святого священномученика Йосафата Кунцевича – Апостола З’єднання. У 2023 році молитовно на прощі будуть вшановувати 400-літній ювілей мученицької смерті.

«В каплиці першої стації Хресної Дороги, покровителем якої є св. Йосафат Кунцевич, буде освячено оновлений Престіл, на якому у 1999 році відбувалося Богослужіння, а також ікону святого священномученика. Дякувати Богові, що цей задум зреалізовано, завдяки пожертвам наших жертводавців, до якого ми йшли 2 роки. В часі прощі у храмі Зіслання Святого Духа (“Пастушковій” церкві), перебуватимуть мощі святого священномученика Йосафата, привезені з с. Княжпіль отцем Петром Громом», – розповідає о. Павло.  Для священника ця проща є особливою, бо він завершує служіння тут.

“Будемо дякувати Богові, Пресвятій Богородиці і Церкві за довірених 5 років служіння у відпустовому місці Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Ми мріяли, вірили, а Божий Задум втілювався в життя. Нехай Мати Божа і надалі має всіх тих багато людей, які були з нами протягом цих років, у Своїх Материнських Обіймах, де кожен є бажаною дитиною. Вся праця нашого служіння на Славу Божу, Прославу Богородиці, добра Церкви та рідного краю. Дякуємо за всіх і все“, – каже священник Павло Гачан.

Також цього недільного дня  можна буде відвідати виставку в Добромильському музеї “Арсенал”, присвячену Українській Кальварії. І над  розбудовою цього паломницького місця, і над збиранням інформації про Кальварію ревно працював отець Павло з їмостю Марією.

У неділю, традиційно, о 9:30 – зустріч прочан при в’їзді в с. Губичі біля могили ОУН УПА. 9:45 – розпочинається Хресна Дорога, яку провадить о.Никодим Гуралюк, ЧСВВ.

11:30 – зустріч Архиєреїв.

12:00 – Архиєрейська Божественна Літургія.

По завершенню Святої Літургії відбудеться урочистий виступ дитячого духового оркестру “Стривігор” учнів Хирівського ліцею ім. Владики Івана Хоми.

Ваш Голос Прикарпаття