24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Старосамбірська громада має 16-річного чемпіона Європи: що про нього відомо

Поширити

Станіслав Яременко переміг у чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи. Юний спортсмен є вихованцем Старосамбірської дитячо-юнацької спортивної школи і займається з ним тренер Тарас Фем’як. Хлопець живе у селі Потік Великосільського старостинського окргугу. Виховується в багатодітній родині, де є 5 дітей. Перейшов у 11 клас Старосамбірської школи № 1 ім. Героя України Богдана Сольчаника. У його спортивному портфолію два десятки золотих медалей та почесне спортивне звання – Чемпіон України.

Сьогодні, 4 серпня, Станіслав повернувся з Франції, де проходив чемпіонат Європи.  За його успіх радіють у громаді, адже факт, що 16-річний юнак став чемпіоном Європи, тішить усіх. Журналісти нашого сайту розпитали в тренера, як хлопець ішов до такого успіху.

«Станіслав дуже відповідальний і цілеспрямований, працьовитий і сумлінний. На тренуваннях віддається сповна. Коли у 2017 році я почав працювати вчителем фізичної культури у Великосільській школі, він навчався у 6 класі. Я бачив його спортивні задатки. На наступний навчальний рік запропонував дітям ходити в зал займатись пауерліфтингом. Усі змовчали, окрім одного учня  – Станіслава. Він рішуче заявив, що буде ходити. Усі засміялися, бо який з нього спортсмен-штангіст, коли в 6 класі важить 25 кг. Але хлопець наполегливо працював… Так і почалась дорога Яремстана (таке спортивне псевдо в хлопця – ред.)  до успіху. Він – чемпіон Європи і, сподіваюсь, що це тільки початок», – каже Тарас Фем’як.

За виступом свого вихованця тренер стежив у онлайні, результатом задоволений, на який, в принципі очікували і тренер, і спортсмен. У ваговій категорії до 53 кг Станіслав Яременко став чемпіоном серед юнаків з результатом 105 кг у змаганнях з класичного жиму лежачи. Встановив черговий рекорд України.

Привітав Станіслава і очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим.

«Радію зі всією громадою, з родиною, тренером, відділом культури, молоді спорту та туризму, дитячо-юнацькою спортивною школою за нашого Станіслава Яременка. Хлопець наполегливо йшов до цілі. Він вірив у себе, ми вірили в нього. Його результат – це добрий тандем тренера і спортсмена, це п’ятирічна наполеглива їхня спільна праця. В юнака була мрія і він до неї йшов. Дякую всім, хто допомагав громаді відрядити Станіслава до Франції. Бо якщо вчасно не подати руку помочі – мрії можуть не здійснитися. Золота молодь нашої Старосамбірської громади надихає. Акцент на роботі з молоддю, який ми ставимо сьогодні, це, безсумнівно, успіх громади завтра!», – написав на своїй сторінці у ФБ Ігор Трухим.

Про гучну перемогу розпитали в Станіслава і ми.

«Це була дуже довга і виснажлива робота над собою. Я дуже вдячний Тарасу Миколайовичу. Він не лише добрий тренер, а й друг – вислухає, порадить, допоможе. Перед цими змаганнями ми займалися по кілька годин щоденно. А це його відпустка. Я все це розумію. Також дякую, що громада мене, як кажуть, спорядила фінансово. Внесок, переїзд, переліт, проживання в готелі в французькому місті Бордо Мирянк – все це гроші. Я не знаю імен, прізвищ, тих, хто долучався, знаю, що голова міської ради  Ігор Трухим залучав ще й підприємців. Тому дякую усім добрим людям», – каже Станіслав і додає, що має чергову мрію стати Майстром спорту України міжнародного класу.

Віримо, Станіславе, мрія стане реальністю! І знаючи, що у тебе є тренер, в якого перемагають часто, – ти зможеш!

Нагадаємо, серед спортсменів, яких тренує Тарас Фем’як, є ще двоє чемпіонів України: Софія Абразумова і Роман Курчицький. Сам же тренер неодноразово перемагав на різних особистих змаганнях, був у трійці найсильніших чоловіків України.

Ваш Голос Прикарпаття