24 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Скрипальку зі Старого Самбора слухали у містах Європи

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Тетяна Ровдич, викладачка Старосамбірської дитячої музичної школи, днями повернулася з гастролей Європою. Мадрид, Валенсія, Барселона, Лісабон, Сан-Себастьян, Більбао, Памплона, Паленсія, Порто – міста в Італії, Іспанії, Португалії, де доводилося виступати на великих і малих сценах у складі Чернігівського Академічного симфонічного оркестру «Філармонія».

Її роль – гра на скрипці.

Загалом, в оркестрі грали біля 60 осіб. Гастролі разом з переїздами тривали місяць. Практично щодень був концерт. Загалом відіграли 21. Один виступ у середньому тривав понад 2 години. Виконували твори Й. Штрауса, Л. Бетховена, К. Орфа, музику до різних кінофільмів: «Гаррі Поттер», «Пірати Карибського моря», «Супермен», «Гладіатор», «Подорож навколо світу», «Зоряні війни» та багато інших.

Це у публікації факт викладається у кілька абзаців, а за ним багато талановитих людей, зусиль, праці, натхнення і творчості. Ось і Тетяна Ровдич, навчаючись у Львівській консерваторії, показала себе, свій талант, сумлінність та старанність, що її запросили до гастролей.

«Не знаю, певно так склалися зірки, що я туди потрапила… Для мене це безцінний досвід. Є багато особистих вражень. У професійному плані найбільше, мабуть, те, що виросло читання нот з листа і те, що навчилась опановувати свої емоції, віддаватись мистецтву сповна – грати як востаннє», – розповідає Тетяна.

Зазначимо, скрипка для дівчини – то щира дружба ще змалку. З 8 років відвідувала Старосамбірську музичну школу, де любов до музичного інструменту прививала їй наставниця Віра Янчак. Далі навчалася у Дрогобицькому музичному училищі ім. В. Барвінського, відтак – у консерваторії.

Сподіваємось, що ця молода скрипалька любов до музики передасть не одній здібній дитині Старосамбірської громади.

Ваш Голос Прикарпаття