25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Випічкою Люби Волошин смакували в Німеччині, Італії, Польщі, Чехії

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Скажіть, чи уявляєте ви собі нашу бойківську хату в час свят без випічки? Певно, що ні! Бо якої би смакоти ми не наварили-смажили, якщо нема на підносі пляцків, то якась гостина не така. Кожна господиня у нас і відмінна кухарка, і кулінарка. Але є й такі – що про них розповідати варто.

Любов Волошин – жінка, невтомність, хист та бажання розвиватися якої вражають. Змалку, як і в кожній бойківській родині, Люба біля мами «бавилася» тістом, смакувала домашню випічку, пробувала пекти сама. Коли стала берегинею власного родинного вогнища, до знань від мами доповнила власні рецепти, і кожні свята, як і в усіх родинах, на столі були смачні пляцки. І не лише. Люба готує сама дуже смачні м’ясні вироби. Словом, коли хтось потрапить до родини Волошинів у гості, то буде ситим, щасливим, і з піднесеним настроєм. Бо почуттям гумору та оптимізмом господиня забезпечить.

Від недавнього часу Любов Волошин своєю кулінарією вражає, дивує, подвоює радість від свят багатьом нашим краянам. І не тільки. Її випічку смакували у столиці – Києві, та навіть у Німеччині, Італії, Польщі, Чехії.

-Як і звідки береться стільки ідей та вміння у кулінарній справі? – запитуємо.

З близькими людьми жартую, що дуже хотіла ефектних знимок і поїхала на майстер-клас. Насправді ж любов до кулінарії – мене вабила давно. А ідейною натхненницею була моя невістка Надія, вона у нас творча – візажистка, вловила мої нестандартні гастрономічні хитринки за родинними святкуваннями. Ідею розвинули. Чоловік подарував сертифікат на курси. І з лютого почала вдосконалювати своє хобі, – розповідає.

У кулінарії Люба знайшла свою нішу – вона випікає меренгові рулети. Для них взагалі не використовує борошна. А смак і вигляд – неперевершені. Вражають красою і смаком також торти. Задовольнить потреби найвибагливішого «солодкоїжки». Ну, і звичайно, пляцки на будь-який смак – не проблема!
Люба вдало поєднує основну роботу з хобі. А працює вона барменом у закладі громадського харчування «Едем» в Старому Самборі. Ввічлива з клієнтами, на одній хвилі з колегами та воістину берегиня домашнього родинного вогнища.

Дуже любить свою родину, сім’ю – чоловіка Романа, дочку Анастасію, внучку Ніку, невістку Надю, синів Олега і Дмитра.

Я завжди стараюся, щоб їх дивувати, приємні моменти дарувати. А хіба ж солоденьке – то не щастя, – сміється Люба. – Ну, і так сталося, що дарувати солодку радість віднедавна, доводиться й іншим людям. Хай їм теж буде солодко, – каже жінка.

Та й сама Люба розповідає, що полюбляє солоденьке, особливо бісквіт з фруктами. Хоча її тендітний силует каже протилежне.

Взагалі українське жіноцтво – то феномен у світі. Універсальності нашої українки треба повчитися усім. І однією з них є Любов Волошин. Про здібності якої й у інших справах можна довго розповідати: вона і відмінна господиня, і сумлінна працівниця. А про вишивання – може бути окрема велика публікація. У її власній колекції біля трьох десятків робіт – сорочки, блузки, плаття. Усі її рідні у свята вдягають вишиванки ручної роботи.
…Дорогі читачки, випікання святкових пляцків – то клопітка, тривала у часі справа. Якщо не встигаєте або не бажаєте братися за неї самі, підказуємо контакти Любові Волошин: 0988303306

Ваш Голос Прикарпаття