11 Вересня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Паліативна допомога – нова для Старосамбірщини послуга: хто може скористатися

Поширити

У липні Старосамбірська лікарня почала опікуватися паліативними хворими.  Це для нашого краю нова справа, та й загалом для України. І полягає вона в тому, щоб допомагати як у медичному, так і психологічному плані людям, які живуть з невиліковними хворобами.

«Наразі маємо 82 особи, якими опікуємося. Кількість, звичайно, буде збільшуватися. Я був на курсах. Вчився працювати з такими людьми. Уже неодноразово їздили мобільною бригадою додому до хворих, яким треба змиритися з тим, що випало на їх долю, треба з тим жити і жити максимально якісно, наскільки це можливо і доки можливо…», – розповідає Богдан Лопух, голова ЛКК, лікар-терапевт вторинної медицини.

 До слова, паліативна допомога надає підтримку як хворим людям, так і членам їхніх родин. Вони теж іноді потребують психологічного супроводу, щоб прийняти  ситуацію і хворобу близької людини.

«Час війни, ми отримуємо багато гуманітарної допомоги з-за кордону, тому можемо більшою турботою огорнути наших підопічних. Вивчаємо, кому що потрібно і привозимо лежачим підгузки, тим, хто важко пересувається – ходунки, палички, підлокітники, візки, перев’язочні  матеріали. До речі, медикаментів надходить теж багато. І тут ще й особливі складності є – вони ж різними мовами: італійська, французька, грецька, англійська, німецька. Наша медсестра підключила на телефон програму перекладу і вивчаємо, кому які медикаменти можуть полегшити страждання», – продовжує лікар.

Також для паліативної допомоги Старосамбірська лікарня має портативний електрокардіограф, з яким медики будуть виїжджати до хворих.

Наразі паліативка співпрацює з сімейною медициною, вивчає, систематизує дані. Число підопічних може з часом збільшуватися – до 200 осіб. Власне, як наголошує Богдан Лопух – паліативна допомога не підмінює медичну, вона є допоміжною для людей, які мають невиліковні хвороби, і включає також психологічний супровід. 

Мобільна паліативна бригада повинна контактувати з пацієнтом не менше ніж один раз на тиждень, це може бути як безпосередній візит, так і дистанційне спілкування. Скерування на паліативну опіку може надати сімейний лікар.

Ваш Голос Прикарпаття