19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На Старосамбірщині виготовляють окопні свічки для захисників: як допомогти

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Восьмий місяць повномасштабної війни. Уся Україна об’єдналася в міцну та дружню родину. Поки військовослужбовці зі зброєю в руках нищать ворогів, ми тут, в тилу, дбаємо про те, аби хлопці та дівчата були усім забезпечені.

Надворі осінь, а в окопах сиро, темно та холодно. Тож сім’я пасічників зі Старого Самбора вирішила подбати про окопні свічки для воїнів. Микола Кедьо займається бджільництвом уже два десятки років. Має свою пасіку зі 150 вуликами та магазин бджільництва. У час повномасштабної війни підтримує воїнів смачним та корисним медом, а також виготовляє окопні свічки. Охоче допомагає йому дружина Наталя.

«Знаєте, призначення окопної свічки доволі широке. Окрім світла від вогню, на ній можна розігріти сухпайок чи каву. Якщо запалити декілька таких, то можна й погріти руки. Ми вже відправляли хлопцям «на пробу». Вони одобрили. Задоволені. Сьогодні до воїнів «Карпатської Січі» на передову поїде чергова партія свічок» , – розповідає нам пасічник Микола.

Для виготовлення таких свічок потрібні чисті бляшані банки. Можуть бути від горошку, кукурудзи, кормів для тварин.

«До цієї справи долучитись дуже легко. Адже для виготовлення цих свічок не потрібно нічого особливого: банки та віск. Тож якщо у вас є парафін, віск чи бляшанки, приносіть їх у наш магазин, що в районі Універмагу в Старому Самборі. Зазначу, що корисними будуть для цієї справи і залишки старих свічок», – додає дружина Наталя.

Ваш Голос Прикарпаття