18 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

На Самбірщині запрацював Банк одягу: хто може скористатися послугами і як допомогти

Поширити

Внутрішньопереміщені особи та місцеві люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть отримати безкоштовно речі у «Банку одягу», який у січні запрацював на Самбірщині. Його облаштувало районне товариство Червоного Хреста.

«З 1 вересня  2022 року Самбірська організація  увійшла в програму «BraVo – розвиток організацій та волонтерства  ТЧХУ»,  що  фінансується Данським Червоним Хрестом. Участь у цій  програмі дозволяє нашим волонтерам втілювати різні  цікаві ідеї. Одна із таких – створення  Банку одягу», – розповідає Олена Дук, яка у червні минулого року очолила червонохресний рух на Самбірщині.

Цей напрям організація запустила у грудні  2022 року. За місяць зробили ремонт, закупили сучасне обладнання, меблі та  необхідний інвентар.

«Ми відкрилися у січні 2023 року. Хотіли, щоб наш банк мав сучасний вигляд, усі речі посортували по віку, сезону та статі. В перші дні  речей було не багато, однак  після   першої  нашої публікації  в соціальних мережах (за два дні 74 поширення) охочих принести одяг було  досить багато, що навіть не було місця де все це розмістити. Наші волонтери весь одяг ретельно оглядають, при потребі чистять, розвішують та складають. І тому в нас завжди порядок і наш банк  практично не відрізняється від  магазинів з новим одягом», – каже керівниця Самбірського осередку Червоного Хреста.

Ще донедавна ні в одній із 28 організацій  ТЧХУ у Львівській області не було Банку одягу. Через війну ця послуга стала доволі актуальною.  

«Отримують одяг в основному внутрішньо-переміщені особи. Також приходять місцеві жителі,  із числа  сімей, де є інваліди.  Послугами Банку Одягу  можуть скористатися й інші категорії людей, зокрема, самотня мати чи батько; багатодітна сім’я, де є троє та більше дітей до 18 років; людина поважного віку (понад 65 років); родич загиблих внаслідок воєнних дій; особи, у яких зруйноване або пошкоджено житло», – пояснює Олена Дук.  

До банку можна приносити речі, зокрема зараз  багато запитів  на одяг для підлітків 12-17 років, тому,  хто має можливість та  бажання долучитися до  потрібної справи, то  волонтери радо чекатимуть на вас  з 9.00 до 17.00 з понеділка до п’ятниці за адресою: м. Самбір вул. Мазепи, 8.   Каб. 3 (на І поверсі) та каб. 54 (на ІV поверсі).

Ваш Голос Прикарпаття