25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Микола Кедьо і  його солодка справа: 19 серпня – День пасічника

Поширити

За сумлінну працю, вагомий внесок у галузі бджільнцтва та з нагоди професійного свята – Дня пасічника Микола Кедьо зі Старого Самбора був нагороджений подякою від голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького.  Її вручили у Львові сьогодні, 18 серпня, у переддень християнського свята Преображення Господнього, коли християни несуть до храму освячувати у своїх кошиках не лише фрукти, а й мед.

Кажуть, що бджола – це свята  божа трудівниця, символ мудрості та  працелюбності.  Вважаємо, що так  само можна говорити і про людей, які їх доглядають – пасічників. Це люди, які створюють разом з помічницями Всевишнього унікальний продукт – мед.

Пасіка – для когось хобі, для когось бізнес. А для родини Кедьо – це одне й друге. І не лише. За час повномасштабного вторгнення Микола Кедьо разом зі своє родиною активно наближає перемогу.

Ще минулого літа, у 2022 році, він першим на Старосамбірщині взявся за виготовлення окопних свічок. Їх були десятки, сотні. Наскільки нам відомо, коли за справу взялися інші люди, число окопних свічок від родини Кедьо сягнуло за тисячу.

Також знаємо, що не один десяток і не сотня відерок запашного меду чоловік передав на фронт захисникам. Бо знає разом з дружиною Наталею та сином Назаром, що «Бджола працює не для себе, а для людей». Тому й вони розуміють, що працювати з медоносними комахами – це дар Божий, тому й радо діляться.

Микола Кедьо – колишній військовий. Коли вийшов на пенсію, зайнявся пасікою.  

«Спершу це було просто хобі, відпочинок, я цю справу люблю з дитинства. Ще мій дідусь захоплювався таким ремеслом. То, мабуть, в крові. Вулик за вуликом і мене вже не можна було зупинити», – жартує Микола.

Починав свою солодку справу Микола Кедьо з 4 вуликів. Зараз у нього – 120. Окрім того, кілька років тому відкрив магазин, в якому реалізує продукти бджільництва.

Микола зі своїми бджілками стає у пригоді тим, хто хоче поправити своє здоров’я. Окрім лікувальних препаратів з продуктів бджільництва чоловік може запропонувати відпочинок в апібудиночку, тобто своєрідна бджолина амбулаторія, в якій можна оздоровитися.

Щоб впевненіше почуватися однодумцям-пасічникам, Микола Кедьо є співзасновником громадської організації «Бджільники Старосамбірщини» – разом розвиваються, реагують на виклики, обмінюються досвідом. Якщо є охочі долучитися до товариства пасічниківв – тут радо чекають колег.

Вітаємо Миколу Кедя та усіх пасічників з професійним святом і дякуємо за благородну працю та свідому позицію – нехай ваша справа стане для вас ще успішнішою, а Господь винагородить сторицею.  

Ваш Голос Прикарпаття