19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Між боями молиться з побратимами, щоб наше воїнство було непереможним: історія захисника Андрія Бербиха

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Андрій Бербих, наш краянин, у своєму житті дуже і дуже часто вдягає вишиванку. Вона для нього – невід’ємна частина життя. Він співає зі сцени, він керує колективами, він навчає дітей. Вишиванка для нього – не просто одяг, вона частинка величної України, яку так любить цей чоловік.

Андрій Бербих працює директором народного дому міста Хирова, за сумісництвом – вчитель музичного мистецтва у Хирівському ліцеї. Також керує церковним чоловічим хором «Собор», який об’їздив багато величних храмів не лише на Старосамбірщині. Бог і Україна для Андрія Бербиха – не просто слова.

Коли над Україною нависла загроза, чоловік, не вагаючись пішов боронити країну тоді, в 2014 року. Полишив звичні справи і в 2022 році – пішов на війну. Він ще встигне проводити уроки дітям, організовувати концерти на сцені, молитися у храмі. У складі 103 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ боронить Україну.

Талант співака і музиканта на війні особливо затребуваний. Волонтери зі Самбірського району передали йому баян. Перемагати з піснею легше! Інша місія, попри оборону держави, в героя нашої розповіді – провадити молитву побратимам.

Молебень до Пресвятої Богородиці в неділю, якщо випадає нагода, дуже допомагає.

«З перших днів війни ми молилися. І відчували силу. Не сумніваюся, що прийде час і Матінка Божа допоможе нам перемогти сатану-путіна. Повернемося з перемогою. Будемо прославляти Бога, подорожувати, ходити в гості, співати, веселитися, гоститися. Бо з нами Бог і все буде Україна», – написав мені  Андрій у повідомленні.

Відписую: «Тримайтеся!».

«Як вийде…», – коротко відповідає.

В одному з боїв загинув його кращий друг Володимир Ковалів зі Самбора.

Побратим загинув біля нього, на відстані 10 метрів. Його прошило осколками від граду. Андрія відкинуло ударною хвилею, він втратив свідомість і отримав контузію. Кілька днів лікувався в Харківському госпіталі.

Супроводжував Володимира Коваліва в останню дорогу додому…

«Я рвавася назад, на передову, але в госпіталі в Львові сказали, що мушу підлікуватися. І я розумію тепер, що мені справді треба була та коротка реабілітація“, – розповідає телефоном.

Зараз Андрій Бербих ще лікується у військовому госпіталі на Львівщині. Але, як тільки дозволять медики, продовжить святу справу – боронитиме Державу.

Ваш Голос Прикарпаття