20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Замінив комп’ютер в кабінеті на джавелін на фронті: історія захисника Володимира Лоїша

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Минає третій місяць повномасштабної війни. На подив усього світу, розхвалена російська армія не виправдала сподівання путіна. Україною ж захоплюються у всіх куточках світу.  Наші захисники своєю військовою вправністю вразили світ, налякали ворога і довели, що українську землю вони готові  боронити до перемоги. Багато жителів Старосамбірщини  захищають Україну. Колись з їхніх розповідей будемо писати історії переможної війни. На це ще буде час. Але наразі публікуємо розповіді про захисників, яких знаємо. Серед них  Володимир Лоїш.

«путін об’єднав Україну, об’єднав проти себе добряче. Дух військових – потужний! Непереможний. Ситуація на нашу користь!», – сказав на одній з нарад гуманітарного штабу Старосамбірської міської ради  посадовець Володимир Лоїш. Це був другий тиждень війни, 6 березня. Чоловік уже встиг двічі повернутися з Київщини, де тривали потужні бої.

З першого дня повномасштабної війни Володимир був у числі тих, хто активно зорганізував штаб у тилу в Старому Самборі, за кілька днів у складі волонтерських груп почав їздити на передову з гуманітарними місіями.

Через місяць добровольцем пішов на фронт, до батальйону «Карпатська Січ». Власне, у його складі він захищав Україну у 2015-17 роках. Володимир побував у найгарячіших точках війни, зокрема у Пісках, що біля Донецька.

Пригадуємо в інтерв’ю між ротаціями у 2016 році Володимир розмірковував про політичну ситуацію та перспективи розвитку суспільства.

«Влада повинна мати внутрішню  відповідальність за країну і бути відкритою до людей. А щоб так було ми повинні  працювати над формуванням нової політичної еліти. До цього мають долучитися школа, священики, активісти, всі. Треба жертовно працювати над формуванням нової генерації людей», – говорив тоді.

Не лише чекав цього від інших, сам став частинкою влади, є депутатом та працює у Старосамбірській міській раді.

Ще тоді, у 2016 році, Володимир у розмові зазначив: «Мусимо бути готовими до найгіршого. Бо від росії  можна будь-що очікувати».

На останньому сесійному засіданні Старосамбірської міської ради ми домовились про інтерв’ю. За два дні почалася повномасштабна війна…

Щоб перемогти ворога “включився” в роботу відразу. Спершу – волонтерські поїздки на фронт. Відтак і служба. Замінив комп’ютер на джавелін, а зручне крісло – на окопи.

Нещодавно побачились на центральній площі Старого Самбора. Разом з побратимом, Заслуженим артистом України Юрком Юрченком Володимир Лоїш приїхав, щоб забрати для потреб війська автомобіль, який придбала громада. Цього дня тривав концерт до Дня матері.

Виступив перед земляками. Подякував за підтримку, пообіцяв повернутися з перемогою.

А журналістові нашого сайту коротко прокоментував: «Нашу Україну захищає перша армія світу. Вміють і на землі добре ворогові дати і в небі збивають. І дуже цінним є те, що вся Україна стала армією, просто кожен має свій фронт. Підтримка тилу, направду, дуже важлива – і конкртетна, і моральна. Не уявляєте, як надихають навіть звичайні дитячі малюночки нищити русню».  

Ваш Голос Прикарпаття