Люба КІПОРЕНКО
Зі Світланою та Ігорем Бегеями ми звикли спілкуватись про смачненьке. Зокрема, про ягоди. Адже подружжя свого часу організувало власну справу – фермерське господарство «Полуничні пагорби» у с. Посада Новоміська. Вони вирощують саме полуницю. На цей рік мали багато планів для розвитку свого господарства. Вже навіть до відправлення були готові новенькі сучасні теплиці. У Харкові. Вивезти їх з міста, на жаль, так і не судилось. Почалась повномасштабна війна. Взагалі, ця війна внесла свої корективи у життя кожного українця. Але щоб остаточно не збожеволіти від усіх жахливих новин із передової, потрібно зайнятись чимось корисним. От і Світлана з Ігорем перепрофілювались і тепер готують їжу для захисників. Таку, з якою не потрібно заморочуватись. Яку легко приготувати навіть десь посеред поля.
«Перші дні війни у нас, мабуть, як і в більшості українців, це був якийсь шок, страх, стрес та невідомість. Постійно в новинах. А новини, здебільшого, постійно погані. Погодьтесь, так довго ми б не протягнули. Тому й вирішили з чоловіком, що маємо бути максимально корисними для нашої країни. Маємо робити на користь держави те, що вміємо та знаємо. Побачили у Фейсбуці, що волонтери шукали сушені овочі для борщових наборів. О! Ми ж можемо! У нас велика сучасна сушарка. І от тепер замість пастили сушимо у ній борщі для воїнів. І так почалось» – розповідає Світлана Бегей.
Для Світлани та Ігоря важливо, щоб їхня продукція не затримувалась десь у тилу. Вона виключно для тих, хто на передових позиціях сьогодні боронить Україну. Не важливо, звідки воїни. Бо вони усі – наші.
«Ми тісно співпрацюємо з львівськими волонтерами. Знаємо, куди саме відправляється кожен пакет борщу. У нас не буває такого, що набори стоять і чекають своєї черги. Ми передаємо продукцію волонтерам і в той же день вона їде на передову. Ми хочемо, щоб ця продукція потрапляла тільки до тих, хто у бою. Бо там нема можливості нормально собі щось зварити. А наш борщ – якраз те, що треба. Знаєте, іноді здається, що все. Сил нема. Овочів нема і взагалі нічого не хочеться робити. Тоді нас «штормлять» волонтери. «Як не сушите? Як нема? Чого нема? До роботи!» І тоді ти не можеш дозволити собі зупинку. Обдзвонюєш місцевих, знайомих, кидаєш клич у мережу. До речі, дякуємо усім, хто приносить та привозить нам необхідне. Таких добрих людей є дуже багато. Тому й не будемо перераховувати зараз усіх. Ми все фіксуємо й після перемоги обов’язково підведемо підсумки. Окремо дякуємо дитячому садочку «Колосок» з Нижанкович та надзвичайній жінці, керівниці цього закладу Любові Кушай, яка змогла згуртувати навколо себе весь колектив» – каже Ігор.
Станом на середу волонтери уже передали воїнам 700 борщів, 1100 упаковок картоплі, 160 – квасолі, 14 кілограмів пастили, 240 пачок яблучник фріпсів, 140 упаковок яблучних четвертинок та 41 упаковку сушених ягід.
Один борщовий набір – це 5 літрів гарячого, смачного борщику. Спосіб приготування для воїнів
– максимально простий. Суміш прокип’ятити кілька хвилин. За можливості можна додати тушонку. А от про те, як зібрати набір – розповідають волонтери.
«Щоб усе розрахувати правильно – треба було зробити декілька пробних. Готували самі, смакували, потім чогось додавали більше, чогось менше. І так випрацювали свій рецепт. Щодо процесу сушіння – то це теж не все так просто. До прикладу, картоплю, здебільшого, варимо мішками. На багатті у великому казані. До речі, її теж потрібно відварити правильно. Щоб потім не злипалась. Відтак, вручну натираємо на деко для сушіння. Капуста – вибаглива. Її потрібно дуже багато, адже вона сильно висушується. Тепер додаємо ще й квасолю. Це щодо борщу. А окрім того, готуємо також і картоплю зі спеціями. Це іде як друга страва. І на десерт – яблучні фріпси» – ділиться Світлана.
Аби ви уявили масштаби, то наведемо приклад умовного рецепту.
«Для 200 борщових наборів потрібно: 230 кг капусти, 80 кг буряку, 60 кг моркви, 50 кг квасолі, 100 кг картоплі. І це буде орієнтовно 1 200 літрів борщику» – каже Ігор.
Виробництво працює щоденно. Без вихідних. Єдине, що стає на заваді – брак сировини. Овочі потрібно постійно. Тож якщо маєте можливість, долучайтесь до хорошої справи. Капуста, картопля, морква, буряк, квасоля, цибуля, яблука! Маєте – контактуйте з волонтерами! Діліться з військом!
Номер телефону для уточнення деталей: 0678463427, Світлана.
Ще у цій категорії
У Стрільбичах попрощалися зі загиблим Андрієм Балицьким
росія бореться за нашу стійкійсть і в інформаційному полі: завершився проєкт із медіаграмотності
Василя Щурка з Шумини нагородили орденом «За Мужність». Посмертно