25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

До Стрілківського ліцею приїжджали гості з Канади

Поширити

Непересічна подія мала місце минулого тижня у Стрілках. До ліцею у середу, 12 травня, завітали керівник канадської місії ЮНІФАЄР Майор Мартін Барретт та військовий медик Майстер-Капрал Мішель Папа.

Основною метою візиту була тісна співпраця Канади та України й популяризація іноземної мови серед школярів. Гості розповіли про свою країну та порівнювали її з Україною. Навіть спробували довести схожість, а діти не соромились задавати запитання. І це все – англійською мовою.

Згодом просто неба відбувся вишкіл надання першої допомоги при отриманні різних травм. На думку канадських військових, це повинні вміти усі.
Зустріч сподобалася всім. У канадців залишилися приємні враження від стрілківських школярів та педагогів, у стрілківських дітей – певний досвід та яскраві спогади на все життя. Приємно, коли гості щасливі, а учні щирими оплесками дякують за черговий досвід та позитивні емоції.

Мабуть, нашим читачам буде цікаво довідатися, якою є передісторія того, що до звичайної школи у звичайному селі приїхали такі люди.
Річ у тім, що між учителькою англійської мови Христиною Бухній та паном Мартіном зав’язалася дружба. Перед виборами 2019 року Христина Ярославівна зареєструвалася бути офіційним перекладачем для місії ОБСЄ. Працюючи на дільниці, познайомилася з ним. Мартін був захоплений Україною, її культурою, природою, людьми. Попросив, щоб вчителька зі Стрілківського ліцею давала йому уроки української. Кілька дистанційних занять відбулося. Ключові фрази нашою мовою канадець вміє говорити.

Треба додати, що гість з Канади є представником операції «ЮНІФАЄР». Це військова тренувальна місія Збройних сил Канади, яка вже працює у нашій державі 5 років. Поміж завданнями місії Мартін пригадав, що у Стрілках є вчителька, яка дуже любить свою роботу, вболіває за те, аби діти, які прагнуть глибше знати мову, чули її з вуст носіїв мови. Зкомунікували. Приїхав. Усі залишилися задоволені.
…Знаєте, коли до звичних професійних обов’язків педагог докладає ще й душу – то можливо все! До слова, в ліцеї у Стрілках є кілька дітей, які можуть, як кажуть в народі, виговоритися хоч з американцями, хоч з канадцями, бо подібний захід в школі організовують не вперше.
Марія КУЗЬМИН.

Ваш Голос Прикарпаття