21 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

До шкільної родини села Воля додалось п’ять козаків-першокласників

Поширити

Люба КІПОРЕНКО

Особливий день сьогодні,1 вересня, для кожного – День знань. Свято, яке вдруге проводимо у час повномасштабної війни. Провидимо гордо у містах та селах, де це можливо зробити. Бо ворог не має права відбирати у наших дітей право на освіту. Сьогодні ми побували на лінійці у мальовничому селі Воля.

На шкільному подвір’ї зібрались діти, батьки, вчителі, односельчани. Як і годиться, святкову лінійку розпочали із молитви, потім виконали Державний гімн та вшанували Полеглих Героїв хвилиною пам’яті. До могили воїнів УПА поклали квіти.

«На жаль, не всі діти у нашій державі сьогодні можуть святкувати День знань. Боляче, бо є малі українці, які сьогодні не мають куди прийти. Бо їхню школу зруйнувала росія. Але ми тут вдячні Богу та воїнам за можливість зібратись на шкільному подвір’ї та розпочати навчальний рік. Прошу вас, діти, шануйте наших захисників, спілкуйтеся з нашими воїнами-односельчанами та підтримуйте їх. Це найменше, чим можемо проявити свою вдячність», – сказав у вітальному слові директор школи Ігор Созанський.

Уважно всі вслухалися й у мудрі слова сивочолої освітянки, колишньої вчительки Волянської школи Омеляни Покурбанич.

Відтак, слово мали першокласники. Діти, які так гарно та гармонійно влилися в дружню шкільну родину села Воля. Ірина Винарчик, класна керівниця першачків, зізналась, що мабуть за історію школи такого класу ще не було і в неї тепер – чоловічий колектив. Директор же, прижартовуючи додав, що Ірина Володимирівна тепер як капітан половини футбольної команди.

Під мелодію першого дзвоника від наймолодших школяриків учні з гарним настроєм розбіглися по класах на святковий перший урок. Темою уроку, звісно, була України. Ми теж завітали у декілька класів. Зокрема у другому класі вчителька Оксана Фем’як у невимушеній та ігровій формі говорила з учнями про державні символи, їхнє значення й про те, якими є ми – українці. У 6 класі Оксана Лоїш проводила заняття за програмою Нової Української Школи.

Оскільки до школи ми прибули завчасно, то мали змогу прогулятись шкільними коридорами, заглянути у класи, кабінети та навіть спустилися в укриття.

«Стіни пофарбували яскравими кольорами, бо діти так люблять. Маємо тут парти, стільці, щоб у разі потреби проводити уроки. А ось це наша гордість – самі ось поставили таку піч, аби в холодну пору дітям тут не було холодно, будемо розпалювати. А також завдяки цьому тут не буде такої сирості. Зробили й запасний вихід… Маємо плани ще удосконалити тут певні моменти. От, зокрема, очікуємо на нові двері», – розповідає директор Ігор Созанський.

Журналісти «ВГП» День знань провели у школі села Воля. Яскраві, радісні кольори всюди. У деяких класах оновлені меблі. Куточки для дозвілля дітей. Облаштоване укриття. Програма НУШ. Усміхнені вчителі і, звісно, учні. Привітний та добрий директор. Все це лише підтверджує те, що в цій школі (впевнені, що як і в інших навчальних закладах Старосамбірщини) панує гарна дружня атмосфера.

Ваш Голос Прикарпаття