15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Чемпіони Європи та України: топ-5 спортивних досягнень Старосамбірської громади 2023 року

Поширити

«Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи», – таку цитату сказав хтось з великих. Справді, спорт – це і здоров’я, і мода, і природне бажання стати кращим. Сьогодні говоримо про спорт, бо щорічно у другу суботу вересня Україна відзначає День фізкультури і спорту. У 2023 році ця дата випадає на 9 вересня. У це свято вітають як професійних спортсменів і тренерів, так і всіх любителів активного життя.

Наш сайт зібрав для вас топ-5 гучних перемог людей зі Старосамбірської громади у 2023 році, в яких наші спортсмени заявили про себе не лише на всю Україну, але й Європу.

У березні в  Кам’янці-Подільському на Хмельниччині  відбувався чемпіонат України з класичного жиму лежачи. Роман Курчицький  та Станіслав Яременко стали чемпіонами України!

Роман Курчицький з Великосілля. Йому 20 років. З відзнакою закінчив залізничне училище і тепер навчається у Національному університеті Львівська політехніка. Майбутня професія пов’язана зі залізничним транспортом – інженер, ревізор з безпеки руху, судовий експерт при розслідуванні залізнично-транспортних подій, керівник випробувального центру.

«Як на мене, то без спорту – нікуди! Ким би людина не працювала, вона має бути спортивно-вправною. От я буду моторний залізничник», – жартує..

Попри те, що хлопець навчається у вищому навчальному закладі, він активно тренується. І на своїх вагомих досягненнях  – чемпіон України з класичного жиму лежачи між юніорами,  чемпіон України з класичного пауерліфтингу між юніорами та  чемпіон України з класичного пауерліфтингу між вищими навчальними закладами – зупинятися не планує, хоче стати майстром спорту.

У квітні в Львові Софія Абразумова стала чемпіонкою України з класичного пауерліфтингу. Дівчина зі Стрільбич, вона – четвертокурсниця Львівського лісотехнічного університету, здобуває фах еколога.

«Займаюся пауерліфтингом вже, дякувати Богу, шостий рік і не жалію, що пов’язала своє життя з цим видом спорту! Заохотили мене мої брати Юрій Абразумов і Тарас Фем’як – мій тренер. Емоції на змаганнях – це неперевершено!  Хочу сказати, що найголовніше для мене – це підтримка, і вона в мене є, від рідних і друзів. Правда, трапляються люди, які кажуть: ” Ти дівчинка, як ти таким можеш займатися?!” Моя думка, люди, які ніколи не відчували будь-яких емоцій, не знають яка ціна досягнутого… Їхнє слово не може бути для мене авторитетне», – ділиться думкою Софія.

Дівчина планує щасливо закінчити навчання, і працювати за фахом, бо розуміє, що екологія в нашій країні на критичному рівні, і треба покращувати якнайшвидше. Та працювати вона буде, не покидаючи свого більше ніж хобі – пауерліфтингу, бо знає, що без цього скучатиме.  

«Окремо хочу подякувати своєму найкращому тренеру, Тарасу Фем’яку, може не так часто кажу йому такі слова, але насправді велике дякую, за кожні змагання, підтримку і терпіння, бо я бачу, як він переживає і вірить в кожного. Я впевнена, що нього не було б у нас чемпіонів України і чемпіонів Європи і це тільки початок. Найголовніша перемога – попереду», – говорить Софія.

У червні ми мали срібного призера чемпіонату Європи з армреслінгу Мирона Мигу зі Старого Самбора.  Йому 21 рік. Закінчив Старосамбірську школу № 2. Займався у дитячо-юнацькій спортивній школі боксом із тренером Іваном Мальцем. Уже після школи в Інстаграмі якось побачив оголошення про змагання з армреслінгу в Хусті. Зголосився. Поїхав. Переміг! Там його помітили і почали запрошувати на інші змагання. Практично в усіх мав призові місця. Тепер Мирон вдячний друзям, тренерам та керівникам обласної команди, що з ними рухається впевнено до професійного спорту. Золото-срібло, срібло-золото, права, ліва рука. Боїмося щось опустити з його яскравого і активного життя, але точно знаємо, що виступав і на чемпіонаті Європи та світу. У 2023 році його переможні виступи були на чемпіонаті України у м. Львів, Чемпіонаті Європи м. Кишинів Молдова, Чемпіонаті м. Львова на підтримку ЗСУ. Цілеспрямований, вправний та сильний хлопець каже, що спорт для нього в пріоритеті, бо розвиває самодисципліну, формує силу духу і характер…

У серпні Станіслав Яременко переміг у чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи, який на початку серпня проходив у Франції. До цього юнак своє спортивне портфоліо наповнив із двох десятків золотих медалей та почесним спортивним званням – Чемпіон України. Юний спортсмен є вихованцем Старосамбірської дитячо-юнацької спортивної школи і займається з ним тренер Тарас Фем’як. Хлопець живе у селі Потік Великосільського старостинського окргугу. Виховується в багатодітній родині, де є 5 дітей. Навчається в 11 класі Старосамбірської школи № 1 ім. Героя України Богдана Сольчаника.

«Спорт – це зміст мого життя. Хотів би вступити в Львівський університет фізичної культури. Мрію  стати Майстром спорту України міжнародного класу», – зізнається Станіслав.

Юний спортсмен також дуже вдячний Тарасу Фем’яку. Каже, що він не лише добрий тренер, а й друг – вислухає, порадить, допоможе.

“Радіємо вагомим спортивним досягненням молоді нашої громади. З місцевого бюджету виділяємо мотиваційну фінансову винагороду, яку передбачили у рамках програми підтримки обдарованої молоді. Для того, щоб відправляти на чемпіонати долучаються соціально-відповідальні підприємці. Разом тішимося. Бо це честь для всієї України, Європи  і велика гордість для нашої Старосамбірської громади. Дякую і нашим  чемпіонам, і усім любителям спорту, хто великими чи малими перемогами чи навіть просто спортивними заняттями проводить змістовно час. Вітаю усіх прихильників і професіоналів спорту нашої громади, ветеранів та вболівальників з їхнім днем. Приємно,  що популярність масового фізкультурного руху серед жителів Старосамбірської  громади, особливо молоді,  зростає. Україні потрібна сильна і здорова молодь», – каже голова територіальної громади Ігор Трухим.

Тож, зі святом – з Днем фізичної культури та спорту, святом здоров’я, молодості, мужності та величі духу!

Ростислав ЛЕСЬКІВ.

Ваш Голос Прикарпаття