20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

«З піснею до Бога»: у Старому Самборі провели фестиваль духовної пісні

Поширити

Неділя 14 квітня для Старого Самбора стала наповненою духовним мистецтвом. У час Великого посту гарною нагодою насолодитися прекрасним і з користю для душі став ІІ регіональний фестиваль духовної пісні «З піснею до Бога». Гарну традицію проведення такої події у передвеликодній час започаткував відділ культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

Як і годиться, фестиваль розпочали зі спільної молитви за Україну, її кращу долю та перемогу.  Усі присутні спільно з настоятелями Старосамбірського храму святого Миколая отцями Іоаном Біликом (ПЦУ) та Михайлом Николином (УГКЦ) просили в Господа кращої долі для України, перемоги та опіки над усіма воїнами, хто боронить державу на передовій.  

Відтак, понад дві години у Старосамбірському Центрі культури та дозвілля чотирнадцять колективів та окремих виконавців своїми виступами торкалися сердець присутніх глядачів. Пісні, молитви, духовні мелодії відомих композиторів майстерно презентували кожен з учасників. Тому кожен отримав подяку за популяризацію духовної пісні від імені голови Старосамбірської міської ради Ігоря Трухима та начальника відділу культури, молоді, спорту та туризму.

Ведуча заходу Марія Хомин-Маморська до кожного виступу підбирала слова, які доносили слухачам тему ваги духовності, і тему болючого сьогодення, і тему сили щирих слів до Господа.

«Нам приємно, що цей фестиваль – не просто один з концертів. Це важлива подія для усіх віруючих та шанувальників духовної музики. Ми щиро вдячні усім учасникам фестивалю, які принесли свою музику та відкрили свою душу на сцені. Ви втілили в собі глибоке відчуття та розуміння духовної спадщини, яка об’єднує нас усіх. Дякую нашій неперевершеній ведучій та всім, хто долучився до організації цього фестивалю. Приємно, що керівник громади Ігор Трухим підтримує та сприяє розвитку культури на Старосамбірщини та відвідує мистецькі події. Вірю, що музика та духовність завжди наповнюють наші серця світлом та гармонією. Тому, дай Бог, обов’язково продовжимо гарну традицію проведення фестивалю «З піснею до Бога» й у наступному році», – каже Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

І нам, журналістам, приємно спостерігати за тим, як культура Старосамбірщини активно розвивається. Як будують усі свої плани заходів так, щоб залучити до прекрасного усіх мешканців: різного віку, різних за інтересами, різних за фахом чи характером. Однак, гіркий осад після таких подій залишається від байдужих мешканців, які обирають диван і телевізор. Впевнені, що мистецькі події такого рівня мали б збирати повні зали глядачів. Знаємо, що на запитання «що не так у Старому Самборі» часто можемо почути відповідь типу «нічого не відбувається, нема куди піти».

Нам постійно пропонують цікаве й змістовне дозвілля. Але, на жаль, ми поки не маємо корисної звички відвідувати мистецькі події, так само як і не маємо культури соціальної активності.

Ваш Голос Прикарпаття