20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

“Сила українського слова”: відомі переможці регіонального конкурсу

Поширити

Старосамбірська громада цьогорічної весни вперше стала осередком для проведення регіонального літературного конкурсу авторського патріотичного вірша “Сила українського слова”. Ця подія об’єднала творчих людей, аби продемонструвати силу та красу українського слова, а також висловити свою любов до України та віру в її перемогу.

Засідання журі тривало понад три години. До складу комісії увійшли Наталя Тисовська, голова комісії, письменниця, перекладачка, авторка книги «Справа про Чорну ропу»; Світлана Бущак, вчителька української мови і літератури (за згодою); Христина Желем – вчителька української мови і літератури (за згодою); Наталія Васурчак, головна спеціалістка відділу культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Старосамбірської міської ради; Назарій Титар, поет, актор театру і кіно, директор КЗ «Старосамбірський молодіжний центр»; Руслана Ігнатович – представниця громадськості. Працювала у складі журі і журналістка нашого сайту.

Й варто відзначити, що об’єктивність, неупередженість та анонімність повністю були збережені. Ніхто із членів журі не знав, чию саме поезію читають. Процес відбору був надзвичайно складним. Кожен вірш мав свою унікальність і своєрідність. Під час обговорення поезія зачитувалася вголос.

Конкурсантами стали жителі громади віком від 9 до 74 років. Тому журі голосуванням вирішили, що оцінювати роботи будуть у двох вікових категоріях 9 -14, 15 – 74 роки. Враховували такі критерії: актуальність, оригінальність, творчого задуму, емоційність та майстерність.

Журі звернуло увагу на те, що люди реагують на гірке сьогодення творчістю. У своїх віршах автори висловлюють біль за втраченими домівками, загиблими рідними, але водночас вірять у ЗСУ, у нашу Перемогу і світле майбутнє України.

Переможцями конкурсу стали:

І місце – Анна Половчак, 14 років, вірш «Молитва»

ІІ місце розділили – Марта Макар, 10 років, вірш «З стежинки на стежинку» та Софія Марадь, 13 років, вірші «Тату», «Воїну брату»

ІІІ місце – Надія Сигерич, 13 років, вірш «Лицар честі»

В номінації від 15 до 74 років переможцями обрано:

І місце – Ярослава Бачинська, 74 роки, вірші «Ти воскреснеш, моя Україно», «Герої Небесної Сотні»

ІІ місце розділили – Юліана Красник, 35 років, вірш «У чому сила нашого народу», Ігор Конишак, 69 років, вірш присвячений Богдану Сольчанику «Вічна йому пам’ять»

ІІІ місце – Юлія Кузів, 17 років,

Їх нагородять 14 квітня, коли проводитимуть в громаді ІІ регіональний фестиваль духовної пісні.

Конкурс “Сила українського слова” став чудовою можливістю для жителів Старосамбірської громади продемонструвати свої творчі здібності, висловити патріотичні почуття та єднання з Україною. Очікується, що конкурс стане щорічним і збиратиме все більше учасників.

“Ми прагнемо дозвілля людей громади зробити різноманітним та враховувати, щоб участь у заходах брали люди різних вікових категорій, створити умови для творчого, інтелектуального і духоввного розвиту. Конкурс поезії присвятили Всесвітньому дню поезії. Поезія – це спосіб висловити на папір стан душі. У час війни людям емоційно складно. І той, хто прагне біль і відчуття висловити через слово, взяв участь у конкурсі. Ми маємо роботи дітей, які чекають з війни тата, брата чи безвісти зниклого батька. Захід дає можливість емоційну порожнечу наповнити змістом. З іншого боку – прагнути до творчого саморозвитку. Дякую всім за участь“, – коментує Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді, спорту та туризму Старосамбірської міської ради.

Ваш Голос Прикарпаття