20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Депутати Старосамбірської міської ради провели сесію: економія коштів та підтримка молоді й літніх людей

Поширити

У вівторок, 9 квітня, відбулася чергова сесія Старосамбірської міської ради, де депутати протягом чотирьох годин без перерви розглядали актуальні питання життя громади.

На порядку денному було понад сотню важливих питань, по яких депутати прийняли відповідні рішення. Зокрема, з метою економії коштів скоротили посаду заступника голови міської ради.
Також, через катастрофічний дефіцит бюджету громади, який сягає в освіті 22 мільйони гривень, прийняли рішення про закриття неперспективних шкіл. Зокрема, мова йде про навчальні заклади у селах Лаврів та Сушиця, Стара Ропа та Спас, Кобло.

Варто наголосити, що до цього рішення керівництво ТГ, відділ освіти, депутати та громадськість підійшли виважено та скурпульозно. Продумані маршрути шкільних автобусів, провели обговорення у відповідних населених пунктах. Звичайно, що про це говорити важко, але реальність невтішна. До прикладу, у початковій школі в Сушиці навчатюся лише 9 дітей. Четвертий клас закінчує шестеро дітей, у перший піде 1 дитина. Отже, у 2024-2025 навчальному році там навчалося б лише четверо дітей. Натомість за вибором батьків, шкільні автобуси довозитуть їх до шкіл Тершова чи Старого Самбора.

Однак, окрім складних рішень, на сесії депутати також проголосували за приємні ініціативи. Зокрема, було затверджено різні програми на 2024 рік. Серед них підтримкаобдарованої молоді, «Соціальний розвиток і реабілітація осіб з інвалідністю на підтримку статутної діяльності ГО «Старосамбірська організація осіб з інвалідністю Львівської обласної асоціації Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України»; проведення оздоровчо-реабілітаційних заходів громадської організації навчально–реабілітаційного центру дітей з інвалідністю «Філомена»; з транспортуванню хворих з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз у КНП ДМР «Дрогобицька центральна районна лікарня».

До Великодня 96 самотніх людей громади віком 70 років і більше отримають продуктові набори.

Серед питань порядку денного були звіти керівників комунальних підприємств за 2023 рік: КП «МВУЖКГ м.Старий Самбір»; «Старосамбірське МВКГ»; «Старий Самбіртеплокомуненерго»; КНП СМР «Старосамбірський ЦПМД»; КПН СМР «Старосамбірська РЛ»; «Старосамбірське МБТІ та ЕО»; Старосамбірське радіомовлення «Голос Прикарпаття».

Звітував про роботу у 2023 році і голова територіальної громади Ігор Трухим. У виступі перед колегами очільник громади вичерпно розповідав про економіку, культуру, освіту, соціальні ініціативи, допомогу армії та інші важливі справи Старосамбірської громади. Очільник громади подякував депутатам за співпрацю та, не зважаючи на важкі часи, закликав їх до подальшої плідної роботи на благо громади.

Ваш Голос Прикарпаття