25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Враження про Старий Самбір туристи везуть у різні куточки України

Поширити

Щотижня Старий Самбір відвідує орієнтовно півсотні туристів з різних сіл і міст України. Їхній маршрут до сонячного Закарпаття пролягає через старовинне місто, яке вважають воротами українських Карпат.

У програмі перебування відвідини історико-краєзнавчого музею, де мають можливість ознайомитися з культурою та побутом нашого краю.

З цікавістю розглядають і тимчасову виставку прапорів з фронту “Два кольори у прапорі злилися”. Особливу увагу зосереджують, коли директор музею Назар Ящак презентує новостворену виставку «Речі Перемоги», яка запрацювала у Старому Самборі ще у перший рік повномасштабної війни. Захисники та волонтери Старосамбірщини привозять до історико-краєзнавчого музею речі з війни.

До постійно діючої експозиції уже надійшло понад сотню експонатів. Зокрема, форма, екіпірування, фрагменти озброєння ворожих сил – гільзи від «Піона», тубус від ПЗРК «Ігла», гранатометів, також сухпайки та інше. Періодично  колекцію поповнюють.

У вівторок, 19 вересня, під час чергової екскурсії туристи мали змогу придбати і сувенірну продукцію, яку виготовляють працівниці Старосамбірської публічної бібліотеки разом зі своїми читачами. Виручені кошти скеровують на підтримку земляків на фронті.

Додамо, в Старосамбірській громаді напрацьовують варіанти розвитку туризму.

«У нас є хороший потенціал для розвитку туризму. Це не тільки наповнення бюджету, але й враження, які люди везуть з собою, для нас же збереження і популяризація культурної спадщини. Ми можемо запропонувати туристам щось нове і цікаве. Зокрема, зараз працюємо над розробкою маршруту Героя України Богдана Сольчаника. Це свого роду патріотичний туризм. Ми живемо на княжій землі, ми маємо багато героїв – минулого і сьогодення, тож  маємо людям, які об’їздили багато цікавих місць, і в себе що показати і про кого розказати. Бо наш край прекрасний і люди тут славні»,   – каже «ВГП» Ігор Піхо, начальник відділу культури, молоді та спорту та туризму Старосамбірської міської ради.  

Ростислав ЛЕСЬКІВ.

Ваш Голос Прикарпаття