25 Червня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Вона – новобранка, він – досвідчений боєць: на Старосамбірщині одружилися військовослужбовці

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Дисципліна, мужність, порядок, відповідальність – такі характеристики в поведінці людей Ользі Забаві подобалися завжди. Ще коли навчалася у Головецькій школі, її приваблювала професія військових, мріяла про армію.  Але коли проговорювала свої вподобання з оточуючими, то розуміла, що її сприймають дивачкою. Правда, багато хто любив говорити:  «Оля – бойова дівка»  або «Не дасть собі в кашу наплювати».  А цей фразеологізм, власне, і означає, що вміє за себе  постояти.

Дівчина наша краянка, з села Головецька. Їй – 20 років. І вона вирішила постояти за свою державу, яку росія прагне стерти з лиця землі, тож Оля приєдналася до лав ЗСУ.

«Спочатку це була внутрішня боротьба – правильно чи не правильно я це роблю. Потім був страх, як про це сказати батькам.  Я за війною спостерігала більше року. Після закінчення Львівського вищого професійного училища технологій і сервісу поїхала до Польщі на заробітки. Але постійно стежила за новинами з фронту, моє бажання піти служити ставало ще дужчим, то ж вирішила по приїзді піти на військкомат», – розповідає.

На вибір дівчини повпливав й факт, що її хлопець служив у ЗСУ. Він – холодноярівець з 93 бригади і побував у найгарячіших точках.

«Він служить з початку повномасштабного вторгнення. Його бойовий настрій мене ще більше мотивував. Ігор говорив, що русню треба нищити. Українська армія вже не в тому стані, щоб прийняти поразку. Треба боротися за майбутнє наших дітей, щоб вони не воювали, як зараз воюємо ми», – каже Оля.

Оля не стала пасивно чекати хлопця з фронту і здійснювати спільні мрії після перемоги, вона й сама стала до лав ЗСУ. Підписала контракт на три роки. І зараз проходить курс молодого бійця в одній з військових частин.

На Донеччині хлопець Олі отримав поранення і наразі після лікування ще перебуває на реабілітації. 28 серпня, у велике релігійне свято Успіння,  вони зареєстрували шлюб.

«Ігор одужує і на початку вересня повернеться в стрій. Мене на 4 дні відпустили. Такий медовий коротенький період. Й роз’їжджаємося до своїх частин», – каже.

Що ж, хай береже Господь новостворену українську родину, яка за кращих часів планує й весілля справити.

Публікацію виготовлено за підтримки

ГО «Інститут Масової Інформації» та

Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

Ваш Голос Прикарпаття