15 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Воїна зі Стрільбич посмертно нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня

Поширити

Сьогодні, 15 лютого, у Старому Самборі відбулося нагородження орденом  “За Мужність” ІІІ ступеня Героя Миколи Балицького зі Стрільбич. На жаль, посмертно. Адже новітній Герой віддав життя у червні 2023 року, захищаючи Україну від російських окупантів.

У центрі комплектування та соціальної підтримки нагороду сестрі полеглого Героя Надії вручив майор Сергій Козунь. Глибокі співчуття та слова вдячності за брата висловили Надії Антонівні, наголосивши, що Микола – справжній Герой, який назавжди буде в пам’яті українського народу.

«Приїжджаю до батьківської хати, а вже ніхто не зустрічає. Наплачуся, поставлю на могилі свічку і сумую, ворушачи в пам’яті спогади про Миколу. Був дуже хорошим, надійним. Зустрічав мене і проводжав до автобуса. Якщо існують добрі  стосунки між братом і сестрою, то вони були у нас», – з жалем розповідає журналістові нашого сайту про полеглого Героя  сестра Надія.

Микола Балицький служив у 117 окремій механізованій бригаді. До війська міг би не йти. Адже після ДТП мав групу інвалідності. Проте вважав своїм обов’язком стати на захист України у такий історичний час. Загинув 16 червня 2023 року в районі населеного пункту Червона Криниця Запорізької області. Був солдатом артилерійського взводу. У важкому бої героїчно виконував свої бойові обов’язки та здійснював належно заходи національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії. В результаті отримав несумісні з життям поранення голови.

Похоронили Героя у рідних Стрільбичах 22 червня минулого року. Йому назавжди 51.

Микола  залишиться в пам’яті своїх рідних, друзів та побратимів. Він – справжній Герой, який віддав життя за свободу України.

Ваш Голос Прикарпаття