19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Українська Кальварія-2023: тисячі прочан просили у Богородиці переможного миру

Поширити

Не одна матір, як і Ти, Пресвята Маріє, плаче над своїм сином, покликаним на війну, пораненим або й мертвим. Не одне материнське серце переповнене жахливим болем, не одна молода дружина засинає, тримаючи в руках телефон, бо чоловік на війні. Мабуть, як ніколи раніше, ми відчуваємо біль Твого непорочного материнського Серця. Поможи, Богородице.

Помочі змученому від війни люду Божого просили сьогодні в пресвятої Богородиці тисячі молільників, які спішили в наш Прикарпатський Єрусалим – Українську Кальварію. Тут, як і щороку в другу неділю серпня відбувається традиційна проща.

Знову  ліс в околицях Губич наповнився молитвою. Багато тисяч людей промовляли молитви, співали пісень і молились Хресну дорогу нашої  України.

13 серпня 2023 року прочани як зі Старосамбірщини, так і з інших країв Львівщини й областей мали нагоду отримати дари духовної благодаті в селі Губичі, взявши молитовну участь у прощі на Кальварію до чудотворної ікони Пацлавської Богородиці.

Долаючи декілька кілометрів лісовими стежками, кількатисячна спільнота прочан розважала над Хресною дорогою України, яку вже традиційно проводив отець-монах Никодим Гуралюк.

Дорогою на 14 молитовних зупинках  люди молились за воїнів, які на фронті, за вбитих росією військових і цивільних людей, за людей, яких з дому вигнала війна, за матерів, дружин, дітей, які чекають з війни рідних, за полонених.

Опісля у храмі Пацлавської Богородиці відбулося Божественна літургія, яку очолив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії та гроно священників. Також служив на цій Літургії і владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, якого викохала Добромильська земля.

«Я чекаю на цю духовну подію цілий рік. Дуже тягне сюди. Ми щасливі, що маємо на своїх теренах таке святе місце, де Богородиця обіймає нас – змучених, втомлених і засмучених, з Нею легше іти життям», – каже прочанка Ольга. Сьогодні вона просила благословення на операцію, яку їй належить пережити.

У кожного із багатьох тисяч прочан власні намірення, які довіряли Богородиці, а всі єдиними вустами просили переможного миру для України.

Ваш Голос Прикарпаття