28 Лютого, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

Глухів на Сумщині відтепер серед міст-побратимів Старого Самбора

Поширити

Старий Самбір і місто Глухів Сумської області відтепер міста-партнери. Голова Старосамбірської громади Ігор Трухим підписав угоду про співпрацю з Надією Вайло, міським головою міста Глухів. Ця подія відбулася під час форуму співдружності та співпраці громад Сумщини та Львівщини з громадами Європейського союзу, що проходив у Трускавці в останні дні липня.

Ще 10 громад Львівщини, окрім Старосамбірської, та громади Сумської області під час панельних дискусій обговорювали стан справ в Україні. Серед почесних гостей був представник Асоціації малих міст Франції Крістоф Роулін, міський голова міста Куплен.

«Його місія в Україні передати Європейським інституціям правдиву інформацію про українські громади, як живуть ті, що до фронту близько та яку підмогу дають тилові громади. Які у кого сильні сторони, а також які потреби і проблеми мають. Щоб налагодити шляхи співпраці для залучення ресурсів на відновлення і відродження громад», – ділиться інформацією про подію міський голова Старого Самбора Ігор Трухим.

Іншою метою форуму було налагодження співпраці між громадами, що проживають у різних частинах України.

«Старий Самбір і Глухів – це міста, які розділяє відстань під тисячу кілометрів. Це люди, які живуть територіально далеко одні від одних, у них різний побут, культура, звичаї. Але нас об’єднує те, що ми громади однієї держави. Старий Самбір – ворота Карпат. Глухів – відомий, як столиця Війська Запорізького. Історичні, культурні факти, туристичні цікавинки можна буде пізнавати у рамках співпраці. Ворог системно вів політику нас ділити, а ми маємо багато фактів, що нас об’єднує і найвищий час цим користатися», – коментує Ігор Трухим і додає, що першим кроком до реалізації  угоди стала домовленість про взаємні візити представників обох громад.

Сторони будуть співпрацювати у сфері культури, освіти, охорони здоров’я. Особливий акцент ставитимуть на туризмі, бо як і для Старосамбірської громади, так і для  Глухівської є багато чим приємно дивувати тих, хто вперше тут побуває. Спільно організовуватимуть відпочинок для дітей та дорослих.

Очільники громад висловили сподівання, що співпраця між містами-партнерами буде плідною та принесе користь громадам  обох міст – щоб спільне розвивати, невідоме пізнати і стати ще сильнішими у протистоянні росії.

Ваш Голос Прикарпаття