20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У війну на Старосамбірщині одружувалися частіше, а розлучалися менше

Поширити

Марія КУЗЬМИН

Найпоширеніші імена хлопчиків, якими називали немовлят у 2022 році в громадах Старосамбірщини – Матвій, Данило, Тимофій, Владислав, Олександр. Серед дівчаток популярними були такі імена: Анастасія, Яна, Софія, Марія, Соломія. Рідкісні імена 2022 року серед хлопчиків – Платон, Мартін, Арас, Андреа; серед дівчаток –Аріна, Аделаїда, Аліса, Олівія, Моніка.

У 2022 році в громадах Старосамбірщини народилися 390 немовлят. Якщо порівнювати з попередніми 2020 та 2021 роками, то кількість народжень меншає – 534 та 404.

Щодо смертей, то у 2022 році у Добромильській, Хирівській, Старосамбірській та Стрілківській громадах померли 993 людини, а це менше ніж у попередні два роки, де цифри відповідно становили: 1089 та 1169.

Щодо одружень та розлучень, то цифри року війни якраз втішають – 255 подружніх пар поєднали свою долю. У 2020 та 2021 році цифри були такими: 208 та 215.

Розлучень у 2022 році було 165, а це менше у порівнянні з 2020 та 2021 роком (172, 217).

Такі дані нашому сайту повідомила Олена Стоянова, начальниця Старосамбірського відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Посадовиця каже, що у рік війни вони реєстрували шлюби і захисників, і внутрішньо переміщених осіб.

До слова, Олена Стоянова стала першою внутрішньо-переміщеною людиною у Старому Самборі. Ще навесні 2014 року її звичне життя змінила війна. Вона, народжена у Ялті, вищу освіту здобула у Феодосії й працювала у відділі державної виконавчої служби, все покинула і поїхала, щоб… жити в Україні.

«Йдеш на роботу і бачиш колону військової техніки. Неподалік від мого помешкання була військова частина у Щелкіно, яку дуже швидко захопили. Захопили й Верховну Раду Криму. путін пояснив, що це кримська самооборона. Згодом стало ясно, що Крим належатиме росії. Питання було гострим: або станемо громадянами російської федерації, або потрібно наполегливо боротися, щоб залишитися українцями. А боротися було нереально. Всім чітко «пояснили», як голосувати на референдумі… Працювати на росію я не хотіла. Я ж приймала присягу на вірність України», – розповідає Олена.

І тепер Олена Стоянова переконана, і в попередні роки вірила, що Крим належатиме Україні!

Ваш Голос Прикарпаття