17 Липня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

І в 90, і в 95 моляться за Україну: у Старосамбірській громаді привітали перших поважних ювілярів

Поширити

Доки серед нас живуть поважні сивочолі люди – доти маємо у кого черпати життєву мудрість. У 90, 95 чи навіть 100 вони вже не повчають, вони просто охоче діляться своїм досвідом із молодшими поколіннями. З початком 2023 року Старосамбірська громада мала за честь вітати трьох довгожителів. Пану Івану виповнилось 95, а жіночкам Стефанії та Катерині – по 90. Усі ще в доброму, як на свій вік, здоров’ї.

У перший день нового року численні привітання приймали Стефанія Піціль з Великосілля  та Катерина Осташ зі Сушиці.

«Що, мені правда вже 90 років?», – приймаючи вітання, прижартовувала собі пані Стефанія. Попри поважний вік, бабуся ще охоче допомагає рідним по господарці, ходить до храму та дбає про гарний настрій у родині.

«Бабуся наша ще все намагається нам допомагати. Ходить до церкви. Вона нам впевнено так заявила, що поки годна – в хаті сидіти не буде. І не так давно ще ходила пішки з Великосілля до Лаврівського монастиря на відправу. Нас вчить жити з Богом та ходити до церкви. Постійно цікавиться новинами з фронту та молиться за наближення перемоги», – розповіла нам дружина онука Наталія.

1 січня гамірно було й в оселі Осташ у Сушиці. Адже берегиня родини пані Катерина святкувала 90-річчя. Жінка тяжко переживає повномасштабне вторгнення та часто пригадує минуле.

«Дякувати Богу, мама ще при непоганому здоров’ї. Вона любить Бога, любить ходити до церкви. Як все буде добре, то на Різдво теж хоче бути в храмі. Окрім того ще й береться до хатньої роботи. Допомагає нам. Направду, тяжко переживає цю повномасштабну війну. Хвилюється за наших воїнів і молиться за перемогу України. Виховувала нас у патріотичному дусі, вчила бути добрими людьми, жити по-правді, молитися Богу та не втрачати життєрадісності», – каже син ювілярки Ярослав.

Поважних жіночок із гарними ювілеями привітали й місцеві старости Анатолій Сич та Зіновій Головчак разом із представники Старосамбірської міської ради: керуючим справами Володимиром Хітчаком і начальником відділу соціального захисту Іваном Лисейком.

Вже у другий день січня Господь поблагословив старосамбірянина Івана Стрільця відзначати 95-річчя. До його оселі з подарунками цього дня завітав міський голова Старого Самбора Ігор Трухим.

«Дідусь Іван усе життя був дуже трудолюбивим. Таким залишається й сьогодні. Постійно рветься до роботи. Однак ми бережемо його, тому виділяємо йому неважку роботу. Перебирає гриби, картоплю, квасолю. Часто розповідає нам про своє минуле. Дідусь уже пережив одну війну. Сьогодні є свідком ще однієї. Вболіває за наших воїнів та вірить у перемогу. Він завжди хотів бути корисним для когось. Добрий, ніколи не повчає. Просто допомагає», – розповіла нам онучка ювіляра Наталія.

Цьогоріч Старосамбірська територіальна громада продовжує традицію вітати довгожителів. Відтак, на останньому сесійному засіданні депутати проголосували за відповідну програму.

«На Старосамбірщині заведена добра традиція – вітати довгожителів з ювілеями, адже вони –  це історія нашої громади із життєвою мудрістю та багатим досвідом. Міська рада у цьому році передбачила кошти на подарунки поважним мешканцям громади. Наші довгожителі є яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню. Дай їм Бог ще багато світлих днів і щасливих років. Дякую ювілярам за невтомну працю та бажаю міцного здоров’я», – коментує нашому сайту очільник Старосамбірської громади Ігор Трухим.

Ваш Голос Прикарпаття