20 Травня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірському музеї відкрилася унікальна виставка “Писанкова карта України”

Поширити

Сьогодні, 16 квітня,  у Старосамбірському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Писанкова карта України”. Цей унікальний проект, втілений у життя Олександрою Новосельською директоркою Старосамбірського центру дитячої та юнацької твочості, знайомить глядачів з різноманітністю писанкарських традицій з різних регіонів України.

На карті представлено 25 писанок, кожна з яких символізує певну область України. Майстриня власноруч створила кожну писанку, ретельно вивчаючи характерні візерунки та орнаменти, притаманні тому чи іншому регіону.

Понад 2 роки, а може й більше мріяла про створення цієї карти! Над однією роботою, коли уже всн підготовлено, в середньому працюю понад 2 години, є писанки, які займають часу куди більше! Кожен візерунок має своє значення“, – розповідає Олександра Новосельська. – Наприклад, зірка символізує любов, хрест – символ Всесвіту, а сонце – це Бог, світло. Писанка – це символ відродження, зародження життя, продовження роду. Вважаю, що справу писанкарства треба популяризувати, бо це наше – українське“.

Особливо зворушливо, що на “Писанковій карті України” представлені й окуповані росією Крим, Донецька та Луганська області. Ці писанки, виконані в традиційних для цих регіонів стилях, слугують символом єднання та віри у визволення українських земель.

Виставка “Писанкова карта України” – це не просто експозиція писанок, це справжня подорож Україною, знайомство з її багатою культурою та традиціями. Це щирий і зворушливий проєкт, який неодмінно торкне серця кожного відвідувача. Тим паче, що  щовівторка музей відвідують туристи з різних куточків України.

Як повідомила «ВГП» Галина Дубравська, в.о. директора музею, писанкову карту України майстриня подарувала музею і вона діятиме постійно та оновлюватиметься. Окрім карти, також представлені інші псанкові експозиції.

Ваш Голос Прикарпаття