19 Квітня, 2024

Радіо Онлайн

Ваш Голос Прикарпаття

Регіональне видання Самбірщини

У Старосамбірській громаді декомунізували назви вулиць та стелу

Поширити

У словнику вулиць Державного реєстру більше немає назв Кузнєцова у селі Тершів та Жовтнева у селищі Стара Сіль. Їх декомунізували.

Ще у кінці травня, на першій з часу повномасштабногої війни сесії, депутати Старосамбірської міської ради вирішили декомунізувати вулиці у Тершові та Старій Солі. Відтак, вулиця Кузнєцова в Тершові стала Шкільною, а Жовтнева у Старій Солі тепер Героїв України. І от нещодавно відповідні зміни внесли й до словника вулиць Державного реєстру.

«Вважаємо, як ніколи, зараз час позбуватись усього, що пов’язане з країною-терористкою. Тож вулиці у цих населених пунктах перейменували з метою проведення дерусифікації та декомунізації. Відповідні зміни офіційно внесено до словника вулиць Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, після звернення Старосамбірської міської ради», – каже Ігор Жук, секретар Старосамбірської міської ради.

А нещодавно у Старому Самборі декомунізували й стелу, що біля пам’ятника Шевченку. Як би дивно це не звучало, але там досі були зображенні серп і молот. Відтак старосамбірянин Мирон Луць та пані Галина з Миколаєва, яка через війну повернулася знову до рідного міста, вирішили позбутись цього радянського сміття й відновили стелу вже у патріотичній українській символіці.

Ваш Голос Прикарпаття